اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل – چگونه دیگران را به محلی دقیق بکشانید

روش های متفاوتی در ارسال لوکیشن به دیگران و راهنمایی آنها برای رسیدن به یک مکان دقیق وجود دارد. اما از این میان آسانترین روش استفاده از گوگل است. برای مثال فرض کنید می خواهید با گروهی به کوهنوردی یا سفر دسته جمعی بروید و شما عهده دار راهنمایی گروه را دارید. بنابراین باید همه را در یک مکان جمع کنید. امروز می خواهیم آموزش به اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل و بطور خاص چگونه دیگران را به محلی دقیق بکشانید، بپردازیم. با BigETek همراه باشید.

اینروز ها کمتر کسی پیدا می شود که یک موبایل متصل به اینترنت نداشته باشد. مثال بالا تنها یک حالت برای راهنمایی دیگران بود. هر روزه دوستان و آشنایان از ما آدرس های زیادی می پرسند. راحت ترین راه بجای کروکی کشیدن و گذاشتن وقت برای فهماندن یک مکان این است که لوکیشن را به موبایل آنها ارسال کنید. با این شرایط به ادامه آموزش می پردازیم.

مطالب جذاب:

ارسال آدرس از روی نقشه در تلگرام ( آموزش تصویری)

حذف پیشنهاد ترجمه گوگل کروم در سایت ها – اندروید و ویندوز

اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل

همانطور که می دانید سورس اندروید توسط برنامه نویسان گوگل نوشته شده است بنابراین در بسیاری از گوشی های اندرویدی گوگل مپ وجود دارد. با این حال اگر نتوانستید این برنامه را در گوشی پیدا کنید آخرین ورژن Google Maps را از لینک زیر دانلود کنید.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را کپی و در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

پس از دانلود و باز کردن Maps (شماره1) تصویر راست دیده می شود که موقعیت مکانی تقریبی شما را نشان می دهد. برای اینکه این موقعیت دقیق شود روی شماره 2 بزنید.

bigetek.com-اشتراک-گذاری-موقعیت-مکانی-در-گوگل
bigetek.com-اشتراک-گذاری-موقعیت-مکانی-در-گوگل

حال به مهمترین مرحله رسیدیم. یعنی انتخاب یک مکان از روی نقشه. توجه کنید اگر مکان را اشتباه انتخاب کنید، دیگران را به مکان اشتباهی هدایت خواهید کرد. برای مثال ما برج آزادی را انتخاب کردیم. برای همین انگشت خود را برای چند ثانیه روی مکان برج آزادی در روی نقشه نگه می داریم تا علامت لوکیشن (بالن قرمز رنگ) نشان داده شود(شماره1). بعد از این کار نام مکان مد نظر در زیر صفحه نمایش داده می شود و باید روی More Info بزنید(شماره2). سپس صفحه راست ظاهر می شود و باید روی Share بزنید(شماره3).

اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل
اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل

بعد از این کار آدرس دقیق محل مورد نظر (که در اینجا برج آزادی تهران است) در حافظه ذخیره شده است و باید توسط یک برنامه به دوستانتان ارسال شود. برای مثال می توان برنامه تلگرام، اسنپ یا فیس بوک و …  را انتخاب کرد. ما تلگرام را انتخاب کردیم و آدرس را به یک دوست فرستادیم.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل
اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل

 دوست ما با کلیک روی آدرس می تواند وارد برنامه گوگل شود و به آدرس مورد نظر شما هدایت شود. طبق شماره گذاری زیر عمل کنید. امیدواریم این آموزش کمکی حتی ناچیز در شادی دورهمی شما باعث شود.

اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل
اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد