اسکنر انگشت اندروید برای قفل برنامه را تجربه کنید (3 برنامه)

اکثرا سنسور آیفون اپل را دیده اید که با تماس انگشت صاحب گوشی قفل گوشی باز می شود و این یکی از ویژگی های این سنسور است. با فراگیر شدن این سنسور در بین تلفن‌های پرچمدار اندرویدی و آیفون‌ها، شاید بسیاری از کاربران تلفن‌های میان‌رده یا پرچمداران قدیمی‌تر نیز دوست داشته باشند، چیزی شبیه به آن را روی دستگاه خود تجربه کنند. اسکنر انگشت اندروید Fingerprint AppLock این امکان را برای شما فراهم می‌کند.

این روزها بسیاری از تولیدکنندگان تلفن هوشمند روی محصولات خود اسکنر اثر انگشت قرار می‌دهند تا با استفاده از آن کاربر بتواند قفل تلفن خود را باز کند. در بین برندهای مطرح آیفون ۵ اس اپل اولین محصولی بود که به این قابلیت تجهیز کرد و سپس اندک اندک تولیدکنندگان اندرویدی نیز به استفاده از این فناوری روی آوردند. حتی گوگل در اندروید ۶ مارشمالو این قابلیت را اضافه کرده و تولیدکنندگان سخت‌افزار مثل کوالکام نیز فناوری ویژه خود را برای تشخیص اثر انگشت معرفی کرده‌اند.

اما اگر تلفن شما از این قابلیت بی‌بهره هست، هنوز راهی هست تا بتوانید به صورت نرم‌افزاری چیزی مشابه آن را شبیه‌سازی کنید. پلی استور پر است از اپلیکیشن‌هایی با ادعای این که می‌توانند اثر انگشت را اسکن کنند، اما اغلب آنها تقلبی هستند و بیشتر جنبه تفریحی دارند. با این حال اپلیکیشن Fingerprint AppLock ادعا می‌کند که می‌تواند هر ابزار اندرویدی با دوربین مجهز به فلش LED را به این قابلیت تجهیز کند تا بتوانید برخی اپلیکیشن‌ها را با آن قفل کنید.

این نرم‌افزار فعلا در مرحله توسعه است و نسخه نهایی تلقی نمی‌شود به همین دلیل در گوگل پلی موجود نیست ولی در آینده امکان بازگشت آن وجود دارد. هنوز امکان قفل کردن صفحه در آن وجود ندارد و در توضیحات آن نوشته شده که به زودی این امکان نیز برای کاربران فراهم خواهد شد. نرم افزار را از سایت های ایرانی نظیر لینک زیر می توانید دانلود کنید.DB2

اسکنر انگشت اندروید

گام1: مانند تصویر زیر بعد از باز کردن برنامه گزینه Finger enroll را انتخاب کنید.(شکل چپ) اینجا منوی اصلی اپلیکیشن است و اولین کاری که باید انجام دهید ثبت اثر انگشتتان است. سپس بی حرکت بمانید (شکل راست). روش کار این است که اپلیکیشن فلش LED شما را روشن کرده و سعی می‌کند روی انگشت شما فوکوس کند. باید دقت کنید و مدتی انگشتتان را حرکت ندهید. کمی مرحله ثبت اثر انگشت آن آزاردهنده است و برای نهایی شدن باید اپلیکیشن بتواند ۷ بار به صورت موفق آن را ثبت کند.

اسکنر انگشت اندروید
اسکنر انگشت اندروید

گام2: اپلیکیشنی را قفل کنید. پس از آنکه اثر انگشت شما ثبت شد نوبت به آن می‌رسد که اپلیکیشنی را قفل کنید. از منوی اصلی گزینه میانی را انتخاب کرده و سپس اپلیکیشن مورد نظرتان را انتخاب کنید. مثلا ما اپلیکیشن کروم را انتخاب کردیم.

اسکنر-انگشت-اندروید
اسکنر انگشت اندروید

گام3: اپلیکیشن قفل شده را اجرا کنید. حالا که کروم را برای قفل شدن انتخاب کرده‌ایم سعی می‌کنیم آن را اجرا کنیم. به طور خودکار فلش LED دستگاه شما روشن شده و از شما می‌خواهد انگشتتان را جلوی دوربین قرار دهید. پس از آن که اثر انگشت شما به درستی تشخیص داده شد، اپلیکیشن اجرا می‌شود.

اسکنر انگشت اندروید
اسکنر انگشت اندروید

موارد بیشتر گزینه‌های قفل: در داخل اپلیکیشن Fingerprint AppLock گزینه‌های زیادی دیده می‌شوند. در بین آنها  Screen Lock هم وجود دارد که فعلا غیرفعال است و جلوی آن جمله Coming soon دیده می‌شود. مطمئنا نحوه عملکرد این اپلیکیشن با آنچه روی آیفون و گلکسی‌های سامسونگ و نکسوس‌های جدید شاهدش هستیم قابل قیاس نیست، اما اگر دوست دارید از چنین قاابلیتی بهره‌مند شوید، این اپلیکیشن بهترین گزینه است.

اسکنر انگشت اندروید
گزینه های دیگر اسکنر انگشت اندروید

برای دانلود نرم افزار های مشابه می توانید روی لینک های زیر در گوگل پلی دانلود کنید.

اولین برنامه ICE Unlock Fingerprint Scanner است.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

دومین برنامه FingerSecurity است.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

 تمامی برنامه ها در کانال BigETek@ وجود دارد. به کانال ما بپیوندید.

One thought on “اسکنر انگشت اندروید برای قفل برنامه را تجربه کنید (3 برنامه)

  • July 17, 2017 at 2:21 am
    Permalink

    سلام دمت گرم داداش

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد