استعلام خلافی خودرو به آسانترین روشها

 استعلام خلافی، نمره منفی، جدول جرایم و … از جمله کلمات کلیدی مرتبط با پلیس راهور است. در ادامه به دسته بندی آسانترین راه های روش استعلام خلافی خودرو خواهیم پرداخت. برخی از کاربران اینترنتی به سادگی و برخی به جزئیات بیشتر توجه می کنند. در هر دو حالت کافیست چند دقیقه با ما همراه باشید.

روش های زیر برای استعلام خلافی خودرو و خلافی ماشین به عنوان آسانترین تا پیچیده ترین (باجزئیات بیشتر) روش معرفی می گردد :

روش استعلام خلافی خودرو با اینترنت

کارت ماشین خود را آماده کنید و به وب سایت اینترنتی پلیس راهور (سامانه استعلام خلافی وسیله نقلیه) روی لینک زیر کلیک کنید:

استعلام خلافی

با رفتن به لینک بالا، به صفحه زیر وارد می شوید که با راهنمایی های زیر می توانید اطلاعات خواسته شده را از کارت ماشین پر کنید. به تاریخ بروزرسانی نیز باید توجه کنید. معمولا بیش از یک هفته بین تاریخ روز با تاریخ آپدیت فاصله وجود دارد. همچنین قبوض جریمه را می توانید به صورت آنلاین پرداخت کنید.

BigETek.com-استعلام-خلافی-خودرو-1
خلافی ماشین – خلافی ماشین از طریق اینترنت

روش استعلام خلافی خودرو با SMS 

کارت خودرو خود را آماده کنید. در پشت کارت خودرو، یک شماره هفده رقمی به صورت عمودی نوشته شده است که به آن شماره VIN گفته می شود. (تصویر زیر) برای دریافت خلافی ماشین کافیست این کد هفده رقمی را به شماره زیر پیامک کنید تا کمی بعد مبلغ جریمه برایتان ارسال شود.
شماره پیامک جدید: 1101202020
اگر می خواهید قبض جریمه را از طریق موبایل پرداخت کنید کافیست شماره VIN را با فرمت زیر به شماره 1101202020 پیامک کنید تا شناسه قبض و روش پرداخت آن برای شما ارسال شود.
استعلام خلافی خودرو با sms
استعلام خلافی خودرو با sms

روش استعلام خلافی خودرو با تلفن گویا

با شماره تلفن 88288888 گرفته تا مبلغ جرایمه و تعداد تخلفات ماشین برای شما ارسال شود. (برای تماس از خارج از تهران کد 021 را به ابتدا شماره اضافه کنید)

روش استعلام خلافی خودرو با مراجعه حضوری

مراجعه به دفاتر پلیس+10 و ارائه کارت ماشین برای اطلاع از میزان جرائم و تخلفات وسیله نقلیه. (این روش شامل پرداخت هزینه است)

 برنامه های بسیار متنوعی برای این هدف ساخته شده است. اما آنچه توصیه می شود این است که به هر برنامه ای برای پرداخت جرائم اقدام نکنید. “خلافی و جدول جرایم” اپلیکیشنی بسیار کاربردی برای گوشی‌های اندرویدی است که به کمک آن می‌توانید اطلاعات و ابزارهای جامعی درباره‌ی تخلف‌های رانندگی و آگاهی از خلافی خودرو را در اختیار داشته باشید.

خلافی، جریمه، نمره‌ی منفی و … کلماتی هستند که اگر گواهینامه و تجربه‌ی رانندگی را داشته باشید قطعا با آن‌ها سروکار داشته‌اید. اگر شما هم در طول دوران رانندگی خود مرتکب تخلفی حتی به طور ناخواسته شده باشید مجبور به پرداخت مبلغ‌های تعیین شده‌ای خواهید بود که برای هر تخلف مشخص شده است. جدا از جریمه‌هایی که به صورت حضوری و توسط پلیس به راننده تحویل داده می‌شوند، موارد دیگری همچون ثبت تخلف توسط دوربین وجود دارد که به صورت هوشمند در سیستم الکترونیکی پلیس ثبت می‌شود و در آینده‌ای نزدیک، قبض آن برای راننده ارسال خواهد شد. این نوع جریمه‌ها معمولا از شانس بیشتری برای فراموشی در پرداخت برخوردارند از همین رو بهتر است تا رانندگان در مواقع مختلف با استعلام خلافی خودرو، از جریمه‌های پرداخت نشده آگاه شوند و از انباشت آن‌ها و تشکیل مبالغ سنگین جلوگیری کنند. “خلافی و جدول جرایم” اپلیکیشنی بسیار کاربردی برای گوشی‌های اندروید است که به کمک آن می‌توانید توسط گوشی همراه خود، به استعلام خلافی بپردازید و از مبلغ، دلیل و جزئیات جریمه‌ها باخبر شوید.

استعلام-خلافی-خودرو
استعلام خلافی خودرو با اپلیکیشن

استعلام خلافی خودرو تنها بخشی از امکانات جامع این اپلیکیشن به حساب می‌آیند. شما علاوه بر آنکه می‌توانید به صورت اینترنتی یا پیامکی خلافی خودروی خود را استعلام کنید، قادر خواهید بود تا قبض خلافی شامل شناسه قبض، شناسه پرداخت و میزان مبلغ را نیز دریافت کرده و برای پرداخت آن اقدام کنید. توسط درگاه پرداخت امن موجود در “خلافی و جدول جرایم” می‌توانید قبوض خلافی خودروی خود را به آسانی چند لمس پرداخت کنید. البته لازم به ذکر است که پرداخت توسط درگاه آنلاین انجام می‌شود و برای انجام عملیات، وصل بودن ارتباط اینترنتی ضروری خواهد بود. توسط بخش جدول جرایم نیز می‌توانید لیستی کامل از تخلف‌ها و میزان جریمه‌ی مشخص شده برای هرکدام را مشاهده کنید تا با آگاهی بیشتری به انجام رانندگی بپردازید. نمره‌ی منفی خودرو نیز توسط این اپلیکیشن قابل پیگیری خواهد بود و می‌توانید با استفاده از بخش مخصوص به این امر، نمره‌ی خلافی را در کسری از ثانیه دریافت کنید. جدول نمرات منفی نیز برای ماشین‌های سبک و سنگین تهیه شده است تا با مطالعه‌ی آن بتوانید از میزان و چگونگی اعمال نمرات منفی با خبر شوید.

نکته‌ای که در پایان باید به آن اشاره کرد هزینه بر بودن پیامکی است که توسط این اپلیکیشن به سامانه‌ی خلافی‌ها ارسال می‌شود بنابراین بهتر است در صورت تاخیر در دریافت پیامک از ارسال مکرر درخواست استعلام خودداری کنید و منتظر دریافت نتیجه بمانید. برای دانلود این اپلیکیشن که به صورت کاملا رایگان منتشر شده است می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد