اجرای اندروید در ویندوز با استفاده از افزونه کروم

ایده استفاده از اپلیکیشن های اندروید در ویندوز از دیرباز در ذهن برنامه نویسان مایکروسافت وجود داشته است که چندی پیش با توسعه دهندگان گوگل به عرصه ظهور پا نهاد. هر چند این افزونه گوگل نیاز به بهبود دارد اما تجربه استفاده از این اکستنشن خالی از لطف نیست. پس برای تجربه و اجرای اندروید در ویندوز با استفاده از افزونه کروم با BigETek همراه باشید.

گوگل به تازگی برنامه ARC Welder Chrome را برای اجرای نرم افزار های اندرویدی در سیستم عامل کروم یا استفاده در مرورگر های کروم منتشر کرده است. در ادامه با نحوه دانلود،اجرا و استفاده از این برنامه آشنا می شویم.

برنامه Arc یا App Runtime for Chrome در مرحله بتا هست، بنابراین انتظار می رود اشکالاتی در اجرا وجود داشته باشد. همچنین به سادگی نمی توان برنامه را از Google Play Store نصب کرد. برای این کار شما نیاز به یک Android application package یا APK ، یا برنامه اندرویدی که داخل یک فایل ZIP  ذخیره سازی شده باشد دارید.

نصب اکستنشن اجرای اندروید در ویندوز با گوگل کروم

برای اجرای فایل هلی APK ، ابتدا یک یا هر تعداد فایلی که می خواهید اجرا کنید را از منابعی که داخل اینترنت وجود دارند دانلود کنید، پس از دانلود فایل مورد نظر می توانید آن را در ARC Welder بارگذاری کنید و برنامه را تست کنید.
هیچ تضمینی وجود ندارد که یک(یا همه) برنامه هایی که سعی می کنید با آنها کار کنید قابل استفاده باشند،اما برای توسعه دهندگانی که قصد ایجاد برنامه اندرویدی و همچنین تست app در سیستم عامل کروم و مرورگر کروم را دارند می تواند بسیار مفید باشد. البته خیلی از علاقه مندان به بازی و سرگرمی هم از این برنامه استفاده می کنند.

اجرای اندروید در ویندوز با استفاده از افزونه کروم

برای شروع لازم است که برنامه ARC Welder را در Chrome Web Store پیدا کنید، و آن را install کنید. سپس گزینه “Add” را کلیک کنید تا برنامه ARC Welder به Chrome apps شما اضافه شود.

اجرای اندروید در ویندوز
اجرای برنامه اندروید روی کامپیوتر

هنگامی که برنامه را دانلود کردید داخل کروم شوید سپس گزینه Apps و برنامه ARC Welder را اجرا کنید.

اجرای اندروید در ویندوز
اجرای اندروید در ویندوز

هنگامی که برای اولین بار برنامه را اجرا می کنید، نیاز به دایرکتوری(فهرست وب) دارید(شمازه3). در مرحله بعد اولین APK خود را بارگذاری کنید، برای اینکار روی گزینه “Add your APK” کلیک کنید(شماره4).

اجرای اندروید در ویندوز
اجرای اندروید در ویندوز

در پوشه ای که فایل های APK شما ذخیره شده است یکی را انتخاب کنید.حالا چند گزینه به شما ارائه میشود، تنظیمات را روی حالت پیش فرض بگذارید و گزینه “Launch App” را کلیک کنید.

اجرای اندروید در ویندوز
اجرای اندروید در ویندوز

در برخی موارد کار کردن بعضی از برنامه ها شانسی هستن، ما برنامه هایی مثل فیسبوک و گوگل پلی را اجرا کردیم اما به نظر می رسید این برنامه ها حالت هنگی دارن ، بازی Flappy Birds هم خوب اجرا میشد اما مقدار زیادی که بازی می کردی پرنده بی جهت سقوط می کرد. البته فراموش نشود که این نسخه بتا می باشد و در نسخه های بعدی ضعف آن هم اصلاح خواهد شد.
با این حال توئیتر ، اینستاگرام و چند برنامه دیگر کار می کردند.

اجرای اندروید در ویندوز
اجرای اندروید در ویندوز

تنها یک بار که برنامه در ARC Welder بارگذاری شود کافیست تا برنامه در خود کروم ذخیره شود و دیگر نیازی به باز کردن برنامه ARC Welder نیست.

اجرای اندروید در ویندوز
اجرای اندروید در ویندوز

نکته: با این حال در هر زمانی که برنامه ای را تست می کنید، تنها یک برنامه اندرویدی اجرا می شود. دفعه بعد که APK را از ARC Welder فراخواندید، برنامه قبلی حذف خواهد شد.

اجرای اندروید در ویندوز
اجرای اندروید در ویندوز

با این اوصاف، خیلی جالب توجه هست که این برنامه نه فقط بر روی سیستم عامل های کروم حتی بر روی سیستم عامل های ویندوز و سیستم های دیگر با مرورگر کروم اجرا شود. باید منتظر قدم های بعدی توسعه دهندگان این برنامه باشیم. لطفا بازخورد خود را درباره این مطلب در بخش نظرات بیان کنید.

One thought on “اجرای اندروید در ویندوز با استفاده از افزونه کروم

  • March 4, 2017 at 4:00 pm
    Permalink

    مررررسی

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد