اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ : آموزش و نرم افزار ها

اکثر کاربران با یک مانیتور راحت هستند و نیازی به مانیتور اضافه ندارند. اما کاربرانی هستند که با دو و یا چند مانیتور کار میکنند زیرا این کار باعث افزایش سرعت در کار و بهبود عملکرد میشود. لپ تاپ ها یک صفحه نمایش دارند و به آسانی میتوان یک مانیتور دیگر نیز به آن ها متصل کرد.در ادامه این مقاله اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ را آموزش داده ایم با بیگ ای تک همراه باشید.

آموزش اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ

در زید انواع روش های اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ آمده است :

1. Thunderbolt

استفاده از پورت Thunderbolt بهترین روش برای اتصال مانتیور اضافه در لپ تاپ های جدید است. Thunderbolt 3 که از یک کابل Type-C برای برقراری اتصال استفاده میکند، جدیدترین روش برای خروجی گرفتن از تصویر در لپ تاپ های جدید است. دلیل عالی بودن Thunderbolt این است که با استفاده از آن میتوان صوت و تصویر و دیتا و برق را در یک زمان انتقال داد.

استفاده از این پورت باعث مرتب تر شدن دور و بر لپ تاپ شما میشود. اگر شرکت های تولید کننده بخواهند به جای استفاده از دیگر پورت های قدیمی از این نوع پورت استفاده کنند میتوانند لپ تاپ هایشان را بسیار باریک تر کنند.

اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ

اگر شما یک لپ تاپ دارای پورت Thunderbolt 3 دارید و همچنین مانیتور شما نیز از این پورت پشتیبانی میکند، استفاده از این کابل بهترین روش برای اتصال مانیتور به لپ تاپ است.

نکته 1: اگر لپ تاپ شما دارای پورت Thunderbolt 3 است اما مانیتور شما دارای این پورت نیست، نیاز به یک تبدیل USB-C به HDMI و یا USB-C به DVII دارید. این که کدام یک از این تبدیل ها را تهیه کنید بستگی به این دارد که مانیتور شما از کدام یک از این اتصالات پشتیبانی میکند. همچنین برای هر عدد مانتیور باید یک عدد تبدیل تهیه کنید.

نکته 2: اگر لپ تاپ شما تنها دارای یک پورت Thundernolt است، باید یک هاب Thunderbolt تهیه کنید تا بتوانید چندین مانتیور را به همان یک پورت متصل کنید. البته این موضوع را در نظر بگیرید که بسیاری از لپ تاپ ها از این هاب ها پشتیبانی نمیکنند.

اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ

Thunderbolt دارای پهنای باند بسیار بالایی برای ویدیو است، برای مثال Macbook Pro های جدیدی که از طریف کمپانی اپل معرفی شده اند و دارای این پورت هستند، میتوانند تا دو خروجی مانیتور 5K داشته باشند.

2. اسپلیتر صفحه نمایش

اگر شما یک لپ تاپ نسبتا قدیمی دارید، احتمالا لپ تاپ شما به جای پورت Thunderbolt، دارای پورت های VGA, DVI و HDMI است. این پورت ها به شما امکان اتصال یک مانیتور را میدهند، اما برای اتصال دو مانیتور نیاز به یک اسپلیتر صفحه نمایش دارید.

اکثر لپ تاپ های قدیمی تنها توانایی پشتیبانی از یک مانیتور خروجی را دارند. هر چند که ممکن است دارای دو پورت برای خروجی تصویر باشند، اما هر دوی این پورت ها به صورت همزمان در این لپ تاپ ها قابل استفاده نخواهد بود.

اگر در این لپ تاپ ها میخواهید بیش از یک مانیتور خروجی داشته باشید، باید از اسپلیتر صفحه نمایش استفاده کنید. این اسپلیتر ها گران هستند اما ارزش تهیه در مواقعی که نیاز به دو مانیتور خروجی را دارید را دارند. همچنین رزولوشن این اسپلیتر ها نیز بستگی به رزولوشن کارت گرافیک لپ تاپ شما دارند. بنابراین اگر حداکثر توان لپ تاپ شما 1080 است، نباید انتظار رزولوشن بالاتری داشته باشید.

اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ

3. تبدیل USB

اگر اسپلیتر های صفحه نمایش به نظرشما گران هستند، میتوانید از تبدیل USB استفاده کنید که قیمت بسیار پایین تری دارند. البته به این موضوع توجه داشته باشید که پورت های USBB قدیمی توانایی پشتیبانی از خروجی ویدیو را ندارند و برای اینکه بتوانید خروجی ویدیو از پورت های USB بگیرید باید USB 2.00 به بالا باشند.

اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ

از مزیت های استفاده از تبدیل های USB این است که هم توسط اکثر سیستم عامل های جدید پشتیبانی میشوند و هم با استفاده از آنها میتوانید به تعداد هر چند پورت USB که در لپ تاپ دارید، خروجی مانتیور بگیرید.

البته این تبدیل ها بر روی CPU و گرافیک سیستم فشار میاورند و استفاده بیش از دو تا از این تبدیل ها باعث پایین آمدن سرعت سیستم خواهد شد.

4. استفاده از کارت گرافیک اکسترنال

کارت گرافیک اکسترنال بسیار کارامد است زیرا با استفاده از آن میتوانید از قدرت یک کارت گرافیک دسکتاپ در یک لپ تاپ استفاده کنید و همچنین به هر تعداد خروجی تصویر که آن کارت گرافیک پشتیبانی کند میتوانید مانیتور به لپ تاپ متصل کنید.

اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ

البته کارت گرافیک های اکسترال قیمت های بالایی دارند و اگر بخواهید از کارت گرافیک اکسترنال برای خوجی گرفتن چند مانیتور استفاده کنید باید هزینه زیادی بپردازید.

7 thoughts on “اتصال چندین مانیتور به لپ تاپ : آموزش و نرم افزار ها

 • November 29, 2017 at 10:55 am
  Permalink

  سلام

  من یه تبدیل ubb to vga خریدم ولی هر کاری کردم کار نمیکنه، امکانش هست راهنمایی کنید ؟

  ممنون

  Reply
  • November 29, 2017 at 3:58 pm
   Permalink

   سلام
   بله این مشکل رایجی هست که بعضا با ین نوع مبدل ها وجود دارد
   از نوع دیگری استفاده کنید

   Reply
 • June 13, 2017 at 11:45 am
  Permalink

  عالی بود تشکر

  Reply
 • June 10, 2017 at 12:29 pm
  Permalink

  ba salam.mamnoon aali bood

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد