آموزش آینه کردن صفحه نمایش اندروید در رایانه ( بدون نیاز به روت، در تمام سیستم های عامل)

شـاید با خواندن تیتر مطلب از خودتان سـوال کنید آینه کردن صفحه نمایش اندروید در رایانه چه کاربردی دارد؟ حتی شـاید برای برخی از شـما مفهوم این کار کمی مبهم و ناشـناخته باشـد. آینه کردن تصویر (Mirror) به عملیاتی گفته می شـود که شما را قادر می کند محتوای به نمایش درآمده در صفحه نمایش یک دسـتگاه را در صفحه نمایش دیگری مشـاهده کنید. به عنوان مثال هنگامی که از دانگل کروم کست استفاده می کنید تا صفحه نمایش دستگاه اندرویدی خود را روی تلویزیون مشاهده کنید، عملیات آینه کردن از دستگاه هوشمند به تلویزیون را به انجام رسانده اید.

گاهی برخی کاربران به آینه کردن صفحه نمایش از دسـتگاه هوشـمند، به رایانه نیاز دارند. به عنوان مثال ممکن است یک کاربر توسعه دهنده اپلیکیشنهای اندرویدی باشد و با اضافه کردن هر کد نیازمند مشـاهده تغییرات اعمال شـده روی برنامه مورد نظر در دسـتگاه اندرویدی خود باشـد. در این شرایط برداشتن مداوم تلفن همراه یا تبلت و مشاهده تغییرات می تواند کمی دشوار باشد. همچنین ممکن است در یک کلاس آموزشـی مرتبـط با تلفنهای همراه اندرویدی، لپ تاپ خـود را به ویدئو پروژکتور متصل کرده و درحال ارائه مجموعه ای از اسلایدهای آموزشی باشید. در این شرایط ممکن است بخواهید تصویر یک نرم افزار یا حتی بخشـی از تنظیمات اندروید را بـرای حاضران در کلاس به نمایش درآورید. مطمئنا نمی توانید تلفن همراه یا تبلت خود را دسـت به دسـت بچرخانید تا تمام افـراد حاضر، صفحه موردنظر را مشـاهده کنند. آینه کردن در چنین شـرایطی نیز می تواند بهترین راه حل باشـد؛ زیرا شما به راحتی می توانیـد صفحه نمایش تلفن همراه یا تبلت خود را در رایانه به نمایـش درآورید و رایانه نیز با اتصال به ویدئو پروژکتور موجب نمایش آن برای تمام افراد حاضر در کلاس می شود.

آینه کردن صفحه نمایش اندروید در رایانه
آینه کردن صفحه نمایش اندروید در رایانه

آینه کردن صفحه نمایش اندروید در رایانه : ابزارهای موردنیاز

همان طــور که پیشــتر نیز اشــاره کردیم در این روش نیازمند نصب نرم افزارهای جانبی روی دستگاه هوشمند خود نیستید.

مرورگــر کروم، اصلی ترین ابزاری است که برای اجرای این روش به آن نیاز خواهیم داشت و با توجه به قابلیت اجرای این مرورگر در سیســتم های عامل مختلف، استفاده از این روش در هر سیســتم عاملی که این مرورگر در آن قابل اجرا باشد نیز امکان پذیر است. به طور کلی برای استفاده از این روش به ابزارهای زیر نیاز است:

1ـ مرورگر کروم
2ـ اپلیکیشن Vysor ازمجموعه اپلیکیشن های قابل اجرا در مرورگر کروم
3ـ کابل یو اس بی برای اتصال دستگاه هوشــمند به رایانه
4ـ تلفــن همــراه یــا تبلــت هوشــمند مجهــز بــه سیســتم عامل اندرویــد بــا قابلیــت در وضعیت فعال USB debugging

آینه کردن صفحه نمایش اندروید در رایانه : روش انجام Mirror

قدم اول: فعال سازی USB debugging فعال ســازی USB debuggingاز جملــه کارهایی است که در بسیاری از موارد هنگام اتصال دستگاه های هوشــمند اندرویدی بــه رایانه و اجرای فرآیندهای خاص نیازمند انجام آن خواهید بود. برای فعال سازی این قابلیت به روش زیر عمل کنید:
1ـ به بخش Settingsدستگاه اندرویدی خود مراجعه کنید.
2ـ روی About Phoneفشار دهید.
3ـ صفحــه را بــه پایین اسکــرول کنید و روی Build Number هفت مرتبه ضربه بزنید.
4ـ بــه صفحه اول در بخش Settings مراجعه کــرده و روی Developer Options فشــار دهیــد. (این گزینه پس از اجرای مراحل 1تا 3فعال می شود)
5ـ صفحــه را بــه پاییــن اسکــرول کــرده و علامــت چک مــارک مقابــل گزینــه را Enable USB Debugging Mode فعال کنید.
قدم دوم: دانلود اپلیکیشن Vysor پس از اجرای مرورگر کروم، به لینک زیر مراجعه کرده و اپلیکیشن Vysor را در مرورگر کروم نصب کنید.

 http://www.vysor.io

قدم سوم: اتصال دستگاه و اجرای عملیات اکنون زمــان آن فرا رسیده اســت دستگاه خود را از طــرق کابل یو اس بی بــه درگاه یو اس بی رایانه متصل کنیــد. )در صورتی که درایورهای دستگاه در سیستم عامل نصب نشده است آن را نصب کنید(. در نــوار آدرس مرورگــر کــروم عبــارت chrome://apps را وارد کنیــد تا اپلیکیشــن های نصب شده در مرورگر برای شما نمایش داده شود. سپس اپلیکیشــن Vysor را اجرا کنید. در صفحه به نمایش درآمده از این اپلیکیشن روی Find Devices کلیک کرده و دستــگاه اندرویدی خود را از فهرست به نمایش درآمده انتخاب و روی select کلیک کنید.
کمی صبر کنیــد تا عملیات اتصال انجام شــده و صفحه نمایــش دستگاه هوشــمند شــما در رایانه مشاهده شود.

5 thoughts on “آموزش آینه کردن صفحه نمایش اندروید در رایانه ( بدون نیاز به روت، در تمام سیستم های عامل)

 • November 23, 2017 at 4:15 pm
  Permalink

  اولا تشکر بابت راهنمایی دوما من همه مراحل رو انجام دادم اما موقع سرچ میزنه no device

  Reply
 • June 28, 2017 at 3:41 pm
  Permalink

  با سلام
  منم مشکل علی اقا رو دارم

  Reply
  • June 29, 2017 at 3:06 am
   Permalink

   سلام
   مشخصات تبلتون رو بفرستید

   Reply
 • October 24, 2016 at 11:50 am
  Permalink

  سلام
  بنده تمام این کارها را انجام دادم ولی صفحه وی سور سیاه نمایش داده می شود. و چیزی قابل مشاهده نیست. البته اگر با موس کار کنم روی تبلت انجام می شود ولی روی صفحه نمایش کامپیوتر چیزی نشان نمیدهد و صفحه همچنان سیاه است.
  لطفا مرا راهنمایی کنید. با تشکر

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد