آموزش کشیدن سایه چشم در فتوشاپ

بعد از آموزش کشیدن رژ در فتوشاپ حال نوبت به کشیدن سایه چشم در فتوشاپ می رسد. اگر آموزش های فتوشاپ را در BigETek.com دنبال می کنید حتما متوجه شده اید که در هر سطحی که باشید، به دلیل گام های تصویری و شماره بندی براحتی می توانید عملیات را بدون آشنایی قبلی با فتوشاپ نیز انجام دهید. با ما همراه باشید.

ادامه آموزش را در طی 10 گام ارائه می کنیم. توجه کنید که کشیدن سایه چشم عملیات راحتیست اما برای نشان دادن تمام جزئیات این روند به 10 گام رسیده است.

کشیدن سایه چشم

1- پس از وارد کردن تصویر در فتوشاپ (عکس را بکشید و روی پنجره باز فتوشاپ رها کنید.) روی گزینه New Layer بزنید. مانند تصویر

bigetek.com-111-کشیدن-سایه-چشم

2- حال کلید های کنترل و Z را از روی کیبورد بزنید و دور چشم یک کادر بکشید. bigetek.com-2-کشیدن-سایه-چشم

3- در این قسمت باید کادر سایه چشم را بکشیم اگر می خواهید طرح خاصی به سایه بدهید می توانید از ابزار های دیگر Selection استفاده کنید منتهی ساده ترین ابزار انتخابی همان بیضی نشان داده شده در شکل است آنرا برگزینید سپس دور چشم کمی مایل به خارج صورت یک بیضی بکشید. bigetek.com-3-کشیدن-سایه-چشم

4- در این گام داخل مرز را باید سیاه کنیم پس ابزار رنگ را انتخاب و رنگ را مشخص و سپس داخل مرز کلیک می کنیم تا رنگ داخل محدوده انتخاب شده قرار گیرد.

bigetek.com-4-کشیدن-سایه-چشم

5- در این مرحله می خواهیم کاری کنیم که در انتهای مرز سایه کم رنگ تر و محو شود. پس مطابق شکل روی Border کلیک کنید.(توجه کنید باید توالی دستورات را رعایت کنید اگر در میان دستورات جایی را کلیک کنید و با فتوشاپ آشنایی نداشته باشید باید به گام های قبل برگردید.) bigetek.com-5-کشیدن-سایه-چشم

6- در این تصویر ما عدد 15 پیکسل را انتخاب کردیم می بینید که مرز محو شدن در شکل نشان داده شده است. بستگی به میزان کیفیت عکس شما دارد. اگر کیفیت دوربین شما بالا بود باید عدد را بیشتر کنید.(هر کجا کار اشتباهی انجام دادید دکمه های Ctrl+Z را بزنید. یا در تب History به عقب برگردید.)
bigetek.com-6-کشیدن-سایه-چشم

7- حالا روی سایه کشیده شده Layer1 کلیک کنید و سپس در شماره 1 در تصویر گزینه Normal را به Overlay تبدیل کنید تا سایه روی پوست بنشیند و رگه های زیرین پوست دیده شود. 
bigetek.com-7-کشیدن-سایه-چشم

8- حالا روی پاک کن بزنید و داخل سفیدی چشم را پاک کنید. میزان بزرگی یا کوچکی پاک کن را می توانید از بالای صفحه (شماره بندی شده است) تغییر دهید. یا کلید های [ و ] را بزنید.

bigetek.com-8-کشیدن-سایه-چشم

9- در اینجا Opasity یا وضوح عکس را کم می کنیم تا سایه زیاد به چشم نزند(شماره 1). و سپس در شماره 2 روی Layer1 کلیک کنید و Ctrl+T را بزنید.(این باعث می شود آن لایه انتخاب شود و قابلیت اعمال تغییرات بگیرد)

bigetek.com-9-کشیدن-سایه-چشم

10- حال کلید های کنترل + U را بزنید یا مانند تصویر زیر عمل کنید و در گام 3 رنگ سایه انتخاب شده را تغییر دهید.

bigetek.com-10-کشیدن-سایه-چشم در پایان اگر سوالی داشتید در قسمت نظرات پاسخ آنرا در حد توان خواهیم داد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد