آموزش کامل ویرایش فیلم اندروید (دیگران را متحیر کنید)

معمولا اکثر وقتمان را با موبایل خود می گذرانیم و به دنبال تکنولوژی های جدید و لذت بردن از آن هستیم حال وقت آن رسیده که دیگران را نیز متحیر کنید. ویرایش فیلم اندروید موضوعیست که بسیاری بدنبال آن هستند. زمانی که شما می توانید برای اینستاگرام کلیپ چند ثانیه ای بسازید یا در تلگرام فیلم های 1.5 گیگابایتی ارسال کنید، ضرورت ویرایش فیلم اندروید را متوجه خواهید شد. بریدن فیلم ، چسباندن چند کلیپ کوچک به هم ، حذف صدای فیلم یا گذاشتن آهنگ روی یک کلیپ عاشقانه هر کسی را به وجد می آورد.

برای ویرایش فیلم چندیدن نرم افزار وجود دارد منتهی سادگی و سرعت در اینگونه نرم افزار ها حرف اول را می زند. ما به شما VidTrim را پیشنهاد می کنیم. علاوه بر ویژگی هایی که در بالا ذکر کردیم می توانید کیفیت و همچنین سایز فیلم را تغییر دهید یا صدای یک موزیک ویدیو را از فیلم جدا کرده و با فرمت Mp3 ذخیره کنید و بعنوان زنگ موبایل خود از آن استفاده کنید. در آموزشی که در ادامه خواهیم دید به سادگی این عملیات، پی خواهید برد.

از لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را در این صفحه یا این صفحه  قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

ویرایش فیلم اندروید توسط VidTrim

پس از دانلود برنامه را باز کنید. برنامه دارای نوار ابزاری به شکل زیر است.

bigetek.com-vidtrim

bigetek.com-vidtrim-2

با زدن این علامت کلیپی که در بالای صفحه نمایش داده شده است به صفحه ای انتقال داده می شود که برای برش آماده شده است ابتدا از زیر صفحه قسمتی را که می خواهیم برش دهیم و آنرا ذخیره کنیم انتخاب می کنیم. سپس اگر شماره 1 را بزنیم تصویر و صدا ی آن قسمت جدا میشود و اگر شماره دو را بزنیم فقط صدای آن قسمت جدا می شود.bigetek.com-vidtrim-3

bigetek.com-vidtrim-5

این علامت نشانه تغییر اساسی در کیفیت و اندازه ویدیو است. اگر نیاز به کوچکتر کردن یا کاهش اندازه تصویر داشتید که منجر به کاهش اندازه ویدیو می شود از این گزینه استفاده می کنیم. پس از زدن این دکمه شکل زیر طاهر می شود. در شکل زیر برایتغییر اندازه ویدیو شماره 1 برای تغییر کیفیت ویدیو شماره 2 را بزنید تا پنجره کرکره ای باز شود و حالات مناسب کار خود را انتخاب کنید. اگر می خواهید به حذف صدای فیلم اندروید اقدام کنید تیک شماره 3 را بردارید ولی اگر می خواهید علاوه بر حذف یک صدای دیگر مثلا ترانه ای را جایگزین کنید شماره 4 را انتخاب کنید و به گالری موزیک خود بروید و آهنگی را انتخاب و ok کنید. سپس برای انجام مرحله اتمام روی علامت 2 چرخدنده در بالای صفحه بزنید.

bigetek.com-vidtrim-13

bigetek.com-vidtrim-6

شاید بخواهید چند کلیپ کوتاه خنده دار را باهم ترکیب کنید و یا قسمت هایی را که توسط همین نرم افزار از فیلمی جدا کرده اید بهم بچسبانید. اینجا محلی برای ترکیب کلیپ هاست. بعد از زدن دکمه ترکیب علانت + را بزنید تا کلیپ های دیگری را اضافه کنید. نهایتا برای اتمام کار دکمه بالای صفحه را بزنید(در شکل نشان داده شده.)

bigetek.com-vidtrim-15

bigetek.com-vidtrim-7

بسیاری از فیلم ها هستند که موزیک بسیار زیبای در متن خود دارند. گاهی دلمان می خواهد آنها را داشته باشیم اما نیازی به جستجو و دانلود آنها نیست. کافیست همان فیلم را در این برنامه وارد کرده و با زدن همین آیکن به ذخیره سازی صوت آن بپردازیم.

bigetek.com-vidtrim-9

این آیکن نیز برای قرار دادن افک روی فیلم است مثلا اگر نیاز به روشنایی فیلم تهیه شده یا تار شدن یا قدیمی نشان دادن فیلم و … دارید می توانید از این قسمت بهره ببرید.

bigetek.com-vidtrim-10

برای چرخاندن فیلم در اندروید می توانید از این دکمه استفاده کنید. توجه کنید که برای این تغییر مانند شکل زیر و طبق گفته برنامه نیازی به استفاده از دکودر نیست پس بدون فعال سازی آن فقط دکمه تغییر را بزنید.bigetek.com-vidtrim-16

bigetek.com-vidtrim-11

اما پس از انجام هر تغییری و ویرایش فیلم اندروید خود می توانید آن را به اشتراک بگذارید کافیست روی این آیکن ضربه بزنید و نرم افزار مناسب برای به اشتراک گزاری را انتخاب کنید.

bigetek.com-vidtrim-12

دو آیکن دیگر برای تغییر نام و حذف کلیپ از موبایل یا تبلت شماست.

One thought on “آموزش کامل ویرایش فیلم اندروید (دیگران را متحیر کنید)

  • June 1, 2017 at 5:24 am
    Permalink

    عالی بود. لذت بردم

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد