آموزش مخفی کردن فایل در اندروید (عکس،فیلم،…)

گاهی پیش می آید که ناچارا موبایل خود را باید به دست دوستان و همکاران بدهیم زیرا که نمی توانیم به آنها نه بگوییم. پس بهتر است برای مخفی کردن فایل در اندروید مانند عکس، فیلم، اهنگ و هر چیزی که نمی خواهیم کسی ببیند آگاه باشیم. برای این کار برنامه های متفاوتی وجود دارد اما روش هایی که ما به شما پیشنهاد می کنیم در عین سادگی متفاوت از تمامی روش هاییست که تا بحال می دانید. پس در این آموزش جالب با ما همراه باشید.

در آموزش های قبل به اینکه  چرا X-plore را به عنوان برترین فایل منیجر اندرویدی می دانیم!!؟ اشاره کردیم. در واقع در آن مطلب نحوه متصل کردن دستگاه اندرویدی به کامپیوتر توسط X-Plore را آموزش دادیم و این مطلب در راستای یکی دیگر از ویژگی های مهم برنامه شگفت انگیز X-Plore است یعنی آموزش مخفی کردن فایل در اندروید.

از لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

DownloadGooglePlay

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

ما دو روش بسیار ساده را ارائه می دهیم. روش اول روشی رسمی و روش دوم یک ترفند بسیار سریع (پیشنهاد BigETek) محسوب می شود.

روش اول : پنهان کردن فایل توسط دکمه Hide

1- در این روش ابتدا با زدن دکمه New Folder یک فولدر (پوشه) می سازیم  و اسم آنرا “شخصی” می گذاریم. مانند شکل زیر

Screenshot_2015-09-13-18-21-44

2- بازدن دکمه فلش راست به پنل طرف راست میرویم(فلش آبی رنگی  درسمت  بالا-راست) و سپس به دنبال آنچه می خواهیم از دسترس دیگران مخفی بماند می گردیم. برای مثال من یک عکس را می خواهم پنهان کنم. (می توانم با استفاده از گزینه Find که عکس یک ذره بین در نوار ابزار سمت چپ دارد، آنرا جستجو کنم یا با پایین آوردن صفحه فولدر DCIM که گالری عکس ها را در خود دارد بروم) و پس از یافتن عکس آنرا به تیک بزنم.

3- پس از تیک زدن حال دست خود را روی عکس نگه می داریم و پس از رها کردن گزینه Move را انتخاب می کنیم تا عکس به فولدر “شخصی” که قبلا ساختیم برود.( توجه کنید که عکس حذف نشده فقط از یک فولدر به فولدری دیگر جابجا شده)

Screenshot_2015-09-13-18-21-54

4-حال به پنل طرف چپ بر می گردیم و فولدر “شخصی” را می یابیم و دست خود را روی آن نگه داشته و رها می کنیم. پس از نمایان شدن گزینه ها، آخرین گزینه یعنی Hide را انتخاب می کنیم و تمام. حالا دیگر عکس شما در گالری دیده نخواهد شد. می توانید امتحان کنید.

Screenshot_2015-09-13-18-21-48

5- اگر خواستید عکس خود را از حالت مخفی در بیاورید کافیست از سمت راست در نوار ابزار مانند شکل زیر وارد Configuration بشوید و گزینه اول را تیک بزنید تا فولدر “شخصی” دوباره نمایان شود.

Screenshot_2015-09-13-18-21-66

روش دوم: پنهان کردن فایل توسط تغییر پسوند

هر فایلی یک مشخصه دارد به نام پسوند. مثلا عکس ها می توانند jpg. یا png.  و غیره داشته باشند. فیلم ها نیز mkv. یا mp4. یا 3gp. و اسناد متنی pdf. یا txt. و … . مهم این است که اندروید با خواندن این پسوند ها متوجه نوع فایل می شود. پس کافیست یک تغییر کوچک در آن اعمال کنیم مثلا حرف آخر هر فایلی را که می خواهیم مخفی کنیم حذف کنیم. مثلا بجای jpg. بگذاریم jp. امتحان کنید. در این صورت اندروید قدرت تشخیص این فایل را به عنوان عکس ندارد و در گالری تصاویر نمی تواند آن را نشان دهد.

برای تغییر نام هر فایلی کافیست دست خود را روی آن نگه داریم و رها کنیم و در پنجره ظاهر شده گزینه تغییر نام یعنی Rename را بزنیم . حرف آخر را حذف و ok کنیم.

Screenshot_2015-09-13-19-27-32

مزیت این روش این است که هم فایل جابجا نشده. هم بسیار سریعتر عملیات مخفی سازی انجام شده و براحتی نیز با گذاشتن حرف حذف شده می توان دوباره عکس را بازیابی کرد. همچنین درست است که اندروید قابلیت نمایش عکس را در گالری ندارد اما با نگه داشتن دست خود روی عکس تغییر نام داده شده، X-Plore از شما می پرسد که با چه پروتکلی می خواهید آنرا باز کند. شما براحتی image را انتخاب می کنید و عکس خود را می بینید در حالی که در گالری گوشی مخفیست. حال که روش دوم مخفی کردن فایل در اندروید را آموختید آیا روش هایی آسانتر سراغ دارید؟

2 thoughts on “آموزش مخفی کردن فایل در اندروید (عکس،فیلم،…)

 • March 7, 2017 at 12:51 am
  Permalink

  خییلی به درد میخوره مرسی
  عالی بود

  Reply
 • March 7, 2017 at 12:51 am
  Permalink

  خییلی به درد میخوره مرسی

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد