قفل گذاری روی فولدر بدون نرم افزار

ترفندی که این بار ارائه خواهیم کرد برای افرادیست که به نرم افزار های پسورد گذاری نظیر winrar, 7zip و … دسترسی ندارند یا نمی خواهند زمان زیادی را صرف زیپ کردن اطلاعات کنند. شاید برای شما هم جالب باشد که بدون نرم افزار خارجی بتوانید یک فولدر را علاوه بر مخفی کردن، همزمان رمزگذاری کنید. اگر نیاز به قفل گذاری روی فولدر ها بدون نرم افزار دارید ادامه این مطلب را با ما همراه باشید.

کاربران کامپیوتر اطلاعات خصوصی زیادی دارند که می خواهند آنها را مخفی نگه دارند. یکی از روش های جلوگیری از دسترسی دیگران به اطلاعات شما، رمز گذاری آنهاست. مثلا شما می توانید با استفاده از نرم افزار هایی مانند وین زیپ روی آنها رمز بگذارید تا جلوی دسترسی دیگران را بگیرید. اما شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که بدون استفاده از نرم افزار کمکی و فقط با استفاده از NotePad میتوانید در یک لحظه هم اطلاعات خود را مخفی کنید و هم روی آنها رمز بگذارید.

قفل گذاری روی فولدر بدون نرم افزار

ابتدا فایل متنی bigetek.txt زیر را دانلود کنید.(آن را داخل فلش مموری خود در داخل یک NotePad ذخیره داشته باشید) سپس به تصویر توجه کنید.

DB2

bigetek.com-قفل-گذاری-روی-فولدر
قفل گذاری روی فولدر

به جای نوشته 12345 رمز عبور مورد نظر خود را وارد نمایید.(شماره1 در تصویر بالا) در پنجره نوت پد به منوی File بروید و گزینه Save As را انتخاب کنید. فایل مورد نظر را با نام دلخواه و با پسوند bat. ذخیره کنید. برای مثال ما نام فایل خود را bigetek.bat می گذاریم.(شماره2 در تصویر بالا) پس از انتخاب اسم روی گزینه Save کلیک کنید.(شماره3 در تصویر بالا)

حال روی فایل ساخته شده bigetek کلیک کنید تا اجرا شود.(شماره1 در تصویر زیر) فولدری بنام Locker در کنار فایل ایجاد می شود. اطلاعات مورد نظر خود را در این فولدر قرار دهید.(برای مثال ما یک فایل pdf درون آن قرار دادیم)(شماره2 در تصویر زیر)

bigetek.com-قفل-گذاری-روی-فولدر2

دوباره فایل ساخته شده bigetek را اجرا کنید. صفحه ای باز می شود. با زدن دکمه Y از کیبورد و فشار دادن Enter (شماره 1 در تصویر زیر) فولدر شما مخفی و قفل می شود.

bigetek.com-قفل-گذاری-روی-فولدر3

برای نمایش فولدر مورد نظر نیز کافیست روی فایل ساخته شده bigetek دوبار کلیک کنید و رمز خود را بزنید و با فشار دادن Enter فولدر شما نمایش داده می شود.

bigetek.com-قفل-گذاری-روی-فولدر4

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد