آموزش ظاهر کردن فایل های مخفی در ویندوز (روشی سریع)

من هم از رفتن به تنظیمات Folder Option در ویندوز برای ظاهر کردن فایل های مخفی خسته شده ام. این مسیر طولانی گاهی ما را از ظاهر کردن فایل های مخفی منصرف می کند. در ثانی رفتن به تنظیمات فولدر آپشن تمامی فایل های ویندوز را ظاهر می کند و این نقص است. اما می توان براحتی با چند کلیک ساده این کار را برای یک فایل انجام دهیم و نیازی به رفتن در Control panel ویندوز ندارید. پس با BigETek.com همراه باشید.

در تمامی کامپیوتر های امروزی کمتر پیدا می شود که سیستمی برنامه Winrar را در ویندوز خود نصب نکرده باشد. Winrar برنامه ای فشرده ساز است که فرمت های بسیاری را ساپورت می کند.  اما ما به شما برنامه ای قوی تر از آن را پیشنهاد می کنیم. برنامه ای که کار اصلی آن همان فشرده سازیست اما شاید باور آن سخت باشد که شما با این نرم افزار 1 مگابایتی می توانید جلوی آلوده شدن دستگاه خود را به ویروس نیز بگیرید(آموزش آن را در آینده ای نزدیک در BigETek.com خواهید دید.)

پس پیشنهاد ما به شما دانلود این نرم افزار قدرتمند است.

دانلود نرم افزار 7zip 32 bit

DB2

دانلود نرم افزار 7zip 64 bit

DB2

1- پس از دانلود و نصب آن (نیاز به کرک ندارد.)  کافیست آن را باز کنید. شکلی شبیه به شکل زیر نمایان می شود. همانطور که می بینید درون مستطیل قرمز محل نوار آدرس است. به شما می گوییم که آنجا را چطور پر کنید.

hidfo7

2- حال فرض کنید می دانیم که فایل پنهان شده ما در فولدر test (بر فرض مثال) است. چون خودمان آن را در همین فولدر پنهان کردیم. پس کافیست آدرس آن را کپی کنیم. مثل شکل زیر.

hidfol6

3- حال این آدرس را که کپی کردیم و در نوار آدرس 7zip قرار می دهیم و اینتر را می زنیم. مثل شکل زیر.

hidfol10

تا به اینجا با همین روش می توانیم تمامی فایل ها را ببینیم. در واقع این نرم افزار تمامی فایل های مخفی را نمایش می دهد. اما در صورتی که به آدرس آن فایل مخفی بروید.

4- اما اگر می خواهیدبرای ظاهر کردن فایل های مخفی اقدام کنید کافیست روی فایل کلیک راست کنید و Properties را بزنید.

hidfol11

5- سپس در پنجره باز شده تیک Hiddenرا بردارید.

hidfol16

توجه کنید که تمامی این کار ها را می توانستیم با Winrar انجام دهیم اما در مرحله 4 متوقف می شدیم. یعنی ظاهر کردن فایل های مخفی. پس اگر فقط می خواهید فایل را ببینید یعنی آنرا اجرا کنید نیازی به 7zip ندارید. اما برای ظاهر کردن فایل های مخفی یا باید به روش سنتی به کنترل پنل بروید و مسیر های اضافی را طی کنید یا از 7zip قدرتمند استفاده کنید. منتظر آموزش های بعدی توسط این نرم افزار باشید.

One thought on “آموزش ظاهر کردن فایل های مخفی در ویندوز (روشی سریع)

  • April 20, 2017 at 3:44 pm
    Permalink

    بسیار خوب. اما من یکمی مشکل دارم.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد