آموزش ضبط صفحه نمایش با صدا توسط VLC player

همگی می دانیم که رقیب سر سخت KM player همان VLC خودمان است. یکی از ایراداتی که به VLC گرفته می شود اینترفیس یا محیط کار نچسبی است که باعث پیشی گرفتن رقیب شده. اما اگر با قدرت هایی که VLC به همراه خود دارد آشنا باشید مثلا ضبط صفحه نمایش با صدا ، می توانید بگویید KM را از رده خارج کرده است.لذت داشتن یک نرم افزار چند کاره بسیار بیشتر از تک کاره هاست. به هر حال VLC شما را از یک رکوردر صفحه نمایش بی نیاز می کند.

توجه کنید که ما با استفاده از این نرم افزار می خواهیم به   ضبط صفحه نمایش با صدا اقدام کنیم برای همین اگر بخواهید صدای شما نیز روی فیلم ضبط شود باید یک Voice Recorder داشته باشید. در غیر اینصورت باید بدون صدا کار را ادامه دهید. اما نگران نباشید می توانید از دو روش جایگزین استفاده کنید. یا صدای خود را روی موبایل ذخیره کنید و به فیلم بچسبانید که آموزش این مطلب قبلا در سایت BigETek.com قرار داده شده و کافیست روی لینک زیر کلیک کنید.

آموزش کامل ویرایش فیلم اندروید (دیگران را متحیر کنید)

و یا چاره دیگر این است بجای حرف زدن روی فیلم یک فایل Word باز کنید و درون آن هنگام ضبط فیلم  آنچه را می خواهید بگویید، بنویسید. کاربردی از این روشرا اشاره می کنیم. فرض کنید در اینترنت صفحه ای را می بینید اما امکان ذخیره کردن آن وجود ندارد. کتابخانه گوگل و بسیاری از سایتهای کتاب اجازه دانلود را نمی دهند مگر کتاب را خریداری کنید. با این روش براحتی می توانید از صفحه دسکتاپ فیلم با کیفیت بالا و حجم پایین بگیرید و در آنده بخوانید. آیا این روش ارزش یادگیری ندارد ؟ اگر نرم افزار VLC پلیر را ندارید به آدرس زیر بروید و آخرین ورژن را دانلود کنید.

DB2

ضبط صفحه نمایش با صدا 

1- پس از نصب و باز کردن برنامه کلید های میانبر Ctrl+C را بزنید یا طبق شکل زیر عمل کنید.

bigetek.com-VLC-player

2- در صفحه ای که باز می شود دقیقا طبق مراحل زیر پیش بروید وگرنه دچار سردرگمی می شوید. توجه کنید اگر صدا را می خواهید ضبط کنید باید از گزینه Audio device name گزینه Default را  باز کنید و در صورت شناخته شدن میکروفن آنرا انتخاب کنید و اگر میکروفن ندارید بهتر است آن را تغییر ندهید.

bigetek.com-VLC-player-3

3- با توجه به شکل زیر ابتدابا زدن دکمه Browse آدرس مکانی که ویدیو در آن ذخیره خواهد شد را انتخاب می کنیم. سپس فرمت را (شکل مستطیل قرمز پایینی) mp4  بگذارید تا کیفیت و حجم مناسبی در اختیار شما بگذارد. البته این گزینه پیشنهاد ما به شماست. سپس گزینه تنظیمات را بزنید.

bigetek.com-VLC-player-2

4- در پنجره باز شده Bitrate را 2000 بگذارید و Save کنید .

bigetek.com-VLC-player-4

5- با زدن دکمه Save به عکس مرحله 3 بر می کردید و کافیست دکمه Start را بزنید تا ضبط از صفحه نمایش شروع شود. برای خاتمه دادن به برنامه نیز کافیست برنامه VLC را ببندید. و به محل ذخیره فیلم که در مرحله 3 انتخاب کردیم بروید و فیلم خود را ببینید. در آینده آموزش های بیشتری از این غول همه کاره خواهیم دید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد