آموزش ساخت اپل آیدی (جامع ترین آموزش تصویری Apple ID) – نحوه ساخت اپل آیدی

مناسب ترین آموزش ساخت اپل آیدی را در اینجا خواهید آموخت. کم نیستند افرادی که بخاطر همین روش ساده درآمد هایی هنگفت بدست آورده اند نه تنها اپل استور های درون کشور بلکه با ساخت سایت هایی در فضای از عدم آگاهی مشتریان محترم سو استفاده می کنند. اما چرا شما برای آشنایانتان اینکار را انجام ندهید. کافیست چند دقیقه را با ما سپری کنید. آموزش ساخت اپل آیدی کاملا بروش تصویریست. 

حتما می دانید که برای انتقال اطلاعات یکی از راه های اصلی استفاده از نرم افزار آیتیونز است. اما اگر با نرم افزار آیتیونز و دانلود یا نصب آن مشکل داشتید یا به هر دلیلی نخواستید از این روش اپل آیدی بسازید  ما روش دیگری را به همراه فیلم آموزشی ساخت اپل آیدی برای شما تداریک دیدیم، اما اینبار بدون آیتیونز تنها با ورود به سایت اپل و تنها در یک صفحه کار ساخت اپل آیدی تمام است.

می توانید روی لینک این آموزش یعنی آموزش ساخت اپل ایدی رایگان در ۴ دقیقه بدون آیتیونز (بهمراه فیلم) کلیک کنید.

اگر حوصله آموزش متنی را ندارید می توانید روی لینک ویدیو یوتیوب با کیفیت HD یا ویدیو آپارات این آموزش را ببینید.

هر چند ما روش 4 دقیقه ای را پیشنهاد می کنیم اما در هرصورت شما به آیتیونز برای نقل و انتقال اطلاعات گوشی با PC نیاز خواهید داشت. با این مقدمه به سراغ گام های آموزش ساخت اپل آیدی می رویم.

اگر بدون ایتیونز میخواهید به ساخت اپل آیدی بپردازید می توانید به مقاله زیر مراجعه فرمایید :

ساخت اپل ایدی رایگان در ۴ دقیقه بدون آیتیونز (بهمراه فیلم آموزشی)

آموزش ساخت اپل آیدی : مرحله به مرحله و تصویری

1- به سایت Apple بروید (کلیک کنید) پس از انتخاب نوع سیستم عامل خود  آخرین ورژن آیتیونز را دانلود کنید. از لینک های زیر هم می توانید iTunes را دانلود کنید. سپس آنرا پس از نصب اجرا کنید.

iTunes-2
گام اول نحوه ساخت اپل آیدی رفتن به سایت اپل است

نسخه 32 بیتی iTunes 

DB2

نسخه 64 بیتی iTunes 

DB2

نسخه مک iTunes 

DB2

iTunes-1

2- برای ادامه متاسفانه باید ازiTunes-3 استفاده کنید زیرا باید آیتیونز شما را به عنوان یک شهروند در یک کشور  واقعی در هر کجای دنیا بشناسد. و این کار را با شناسایی IP اتصال شما انجام می دهد.

پس اگر از iTunes-3 مثلا iTunes-4 استفاده کنید بدلیل وجود سرور آن در US می توانید خود را یک سیتیزن واقعی برای آیتیونز در US جلوه دهید. بنابراین پس از دانلود و اجرایiTunes-3 iTunes را اجرا کنید و روی گزینه App Store کلیک کنید (فلش 1) و در قسمت Search آن بنویسید free app (فلش 2) و اینتر را بزنید تا برنامه های رایگان آیتیونز نمایان شود. در زیر هر برنامه ازبرنامه های ظاهر شده مانند شکل زیر کلمه Get وجود دارد روی آن کلیک کنید(فلش 3)

iTunes-11

3- پنجره ای باز می شود که از شما اپل آیدی را می خواهد. اما ما هنوز آنرا نساخته ایم پس دکمه Create Apple ID را بزنید تا شروع به ساخت اپل آیدی کنیم.

iTunes-12

4- در صفحه بعدی که خوش آمد گوییست دکمه Continue را یزنید و در صفحه بعدی باید تیک قبول شرایط (…I have read and agree) را بزنید مثل شکل زیر و بعد دکمه Agree را کلیک کنید.

iTunes-13

5- در پنجره ای که باز می شود بایداطلاعات Apple ID را وارد کنیم مثل ایمیل و پسورد. سایر توضیحات در عکس هست. با کلیک روی عکس آن را برای خواندن بزرگتر کنید.

در نهایت روی Continue در پایین پنجره کلیک کنید.

iTunes-17

6- در این گام وارد مرحله شناسایی می شویم. همانطور که می بینید شما به عنوان یک شهروند ایالات متحده شناخته شده اید.

برای ادامه گزینه None (با فلش نشان داده شده) را بزنید یعنی برای خرید برنامه چون مجانی است نیازی به احراز هویت و دیگر مدارک برای پرداخت نداریم.

iTunes-15

7- این قسمت مهمترین بخش برای تعیین هویت شماست. اکثر وبسایت ها روش سعی و خطا را آموزش می دهند اما bigEtek.com روشی منطقی را به شما پیشنهاد می دهد. نوشته های 6 باکس اول برای پر کردن مهم نیستند پس هر چه دوست داشتید بنویسید اما از انتخاب یکی از ایالات به بعد باید دقیق پر شود.

یعنی اگر کد پستی جلوی CA-California را به اشتباه وارد کنیم یا حتی شماره ها و پیش شماره تلفن زیر آن موجب می شود که شما بع عنوان یک شهروند آمریکایی نتوانید اپل آیدی داشته باشید. راه حل این است:

کافیست برای آدرس دهی معتبر به آدرس کمپانی ها در ایالات متحده قناعت کنیم. هر کمپانی در این ایالت آدرس کاملی در وبسایت خود گذاشته به همراه اطلاعات کامل خود.

پس عبارت USA company address را در گوگل جستجو کنید. برای مثال ما از اولین آدرس ظاهر شده در گوگل استفاده کردیم. شما می توانید از هر آدرسی استفاده کنید.

iTunes-16

در توضیحات شکل بهتر است بدانیم که ایالت CA- California را از پنجره کشویی انتخاب کردیم. شاید شما ایالت دیگری را بخواهید انتخاب کنید.

شماره 5 رقمی زیپ کد ایالت است و شماره های بعدی پیش شماره و شماره کمپانیست. اطلاعات دیگر مثل خیابان و … مهم نیستند.

توجه روش دوم: اگر نتوانستید آدرس کارخانه یا کمپانی معتبری در ایالات متحده پیدا کنید می توانید به سایت www.411.com بروید و نام شهری در ایالت کالیفرنیا را بهمراه یک نام شهروند در آن شهر مثلا jack جستجو کنید. مانند شکل زیر

bigetek.com-Apple-ID-6

اگر به سایت iplocation.net سر بزنیم بخاطر تغییر آی پی اتصال سیستم ما در یکی از شهر های ایلات متحده هستیم. مثلا ما چک کردیم متوجه شدیم که شهر ما Fremont بوده است. مانند شکل زیر

bigetek.com-Apple-ID-7

پس جاهای خالی را در سایت پر کرده و پس از جستجو اطلاعات مشخص می شوند.

bigetek.com-Apple-ID-8

bigetek.com-Apple-ID-9

در شکل بالا روی View Full Profile بزنید.

bigetek.com-Apple-ID-10

در شکل بالا همانطور که می بینید شماره تلفن و آدرس به طور کامل آمده. پس کافیست آنها را کپی کنیم و در یک فایل متنی پیست و استفاده کنیم.

(توجه این نحوه آدرس دهی به یکی از شهر های ایالات متحده در آموزش ساخت اپل ایدی رایگان در ۴ دقیقه بدون آیتیونز (بهمراه فیلم) استفاده شده است. که در انتهای همین مطلب فیلم آموزشی آن نیز وجود دارد.)

8- تمام شد. شما صاحب یک اپل آیدی شدید فقط باید به ایمیل خود سر بزنید و روی لینکی که فرستاده شده کلیک کنید تا شرکت اپل بداند شما ایمیل را بدرستی وارد کرده اید.

iTunes-18

9- در ایمیلی که به شما فرستاده شده باید روی Verify now کلیک کنید. تا وارد صفحه بعدی شوید و در آن صفحه باید اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید.

iTunes-19

iTunes-20

10- حال کافیست به iTunes بر گردیم ببینیم که ما را شناخته یا نه؟ همانطور که در شکل میبینید اسم ما در بالای صفحه مشخص شده است.

حال براحتی می توانید اطلاعات را به آیفون یا آیپد خود انتقال بدهید و بالعکس.

iTunes-21

همین آیدی و پسورد را می توانید برای گوشی و تبلت خود نیز بکار ببرید. امیدواریم از آموزش ساخت اپل آیدی لذت برده باشید. سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

توجه: در صورتی که از همین اطلاعات کمپانی مد نظر استفاده می کنید یعنی همین قسمت تعیین هویت که شکل آن در پایین امده فقط کافیست شماره تلفن را کمی تغییر دهید .

مثلا ما یک عدد به شماره تلفن کمپانی اضافه کردیم یعنی بجای شماره تلفن 24966682 عدد 2496683 را وارد کردیم و با نامی متفاوت یک اپل آیدی دیگر ساختیم. پس شما هم می توانید یک عدد دیگر به آن اضافه کنید.

iTunes-22

فیلم ساخت اپل ایدی رایگان در 4 دقیقه بدون آیتیونز در یوتیوب با کیفیت HD

فیلم ساخت اپل ایدی رایگان در 4 دقیقه بدون آیتیونز در آپارات با کیفیت مناسب

3 thoughts on “آموزش ساخت اپل آیدی (جامع ترین آموزش تصویری Apple ID) – نحوه ساخت اپل آیدی

 • January 5, 2018 at 11:52 pm
  Permalink

  سلام ممنونم خیلی عالی بود

  Reply
 • November 29, 2016 at 3:28 pm
  Permalink

  سلام؛یک مشکل جدید اومده؛برای ساخت اپل ایدی اون قسمت پسووردش می گوید.
  A more complex password is required.This can be done in several ways,such as joining the words of a phrase together or combining the first letters of each word.
  حتی از پیچیده ترین کلمات هم میزارم باز هم همین ارور می دهد. چه کار کنم؟

  Reply
  • December 1, 2016 at 1:23 pm
   Permalink

   سلام.از ترکیب حرف کوچک و بزرگ انگلیسی و اعداد نیز استفاده کنید. و تا 8 الی 10 کارکتر ادامه دهید.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد