آموزش حذف پسورد پی دی اف / برداشتن رمز PDF بدون برنامه

توجه داشته باشید که در اینجا به ه_ک فایل PDF اشاره ای نمی کنیم زیرا همیشه حق نویسنده محفوظ است. اما گاهی افراد بر روی آثار خود رمز خود را می گذارند تا اثری ماندگار یا نشاندهنده مرجعی را داشته باشد. اما زمانی که برای هر بار باز کردن پی دی اف رمز را بخواهید وارد کنید این عمل علاوه بر کندی در روند کاری موجب خستگی و … نیز خواهد شد. برای رفع این مشکلات آموزش حذف پسورد پی دی اف را پذذیرای BigETek باشید.

روش اول بر روی هر سیستم عامل و هر اپلیکیشنی اجرا می شود اما روش دوم با استفاده از نرم افزار مشهور Adobe Acrobat صورت می گیرد. توجه داشته باشید جهت اجرایی کردن هر دو روش نیاز است تا رمز فایل خود را بدانید و نمی توانید این کار را جهت کرک کردن فایل یا در هنگام فراموشی رمز عبور اجرا کنید.

حذف پسورد پی دی اف با پرینتر مجازی

شاید فکر کنید که تیتر نوشته شده احمقانه است اما شما می توانید با استفاده از پرینت گرفتن فایل به یک پی دی اف جدید، به راحتی رمز عبور آن را حذف کنید. سیستم شما یک نسخه ی تکراری و مشابه از فایل پی دی اف تهیه خواهد کرد با این تفاوت که دیگر خبری از رمزگذاری آن نیست.

توجه داشته باشید که ممکن است برخی از فایل های پی دی اف به گونه ای رمزگذاری شوند که امکان پرینت گرفتن آنها نیز وجود نداشته باشید. در اینصورت متاسفانه این روش نیز جواب نخواهد داد اما می توانیم بگوییم که این نوع از فایل ها بسیار خاص هستند و برای اکثر فایل های PDF می توانید از همین روش استفاده کنید.

شما می توانید این روش را به راه های مختلفی اجرایی کنید. اگر از مرورگر گوگل کروم بر روی ویندوز، مک او اس، لینوکس، یا کروم او اس استفاده می کنید می توانید آن را بصورت مستقیم از داخل مرورگر انجام دهید. بدین منظور می توانید فایل پی دی اف خود را با استفاده از مرورگر کروم باز کرده و بعد از وارد کردن رمز فایل، در نوار وظیفه موجود در بالای صفحه، بر روی دکمه ی Print کلیک کنید.

حذف پسورد پی دی اف
حذف پسورد پی دی اف

در زیر قسمت Destination بر روی دکمه ی Change کلیک کنید. هم اکنون گزینه ی Save as PDF را انتخاب کرده و بعد از کلیک روی دکمه ی Save می توانید نام و مسیر ذخیره سازی فایل پی دی اف را انتخاب کنید. محتویات پی دی اف جدید دقیقاً مشابه فایل قبلی می باشد اما دیگر خبری از پسورد آزار دهنده ی آن نخواهد بود.

حذف پسورد پی دی اف
حذف پسورد پی دی اف

روش بالا بر روی مرورگر کروم و در تمام سیستم عامل ها اجرایی می شد اما همچنین می توانید همان را در سایر برنامه ها و پرینترهای پی دی اف نیز امتحان کنید. به عنوان مثال ویندوز ۱۰ دارای یک پرینتر پی دی اف پیش فرض می باشد، یعنی اینکه می توانید ترفند شرح داده شده را به طریق مشابه در مرورگر مایکروسافت اج و همچنین برنامه های پی دی اف خوان دیگر اجرایی کنید.

به عنوان مثال فایل موردنظر خود را با استفاده از مرورگر مایکروسافت اج باز کرده و رمز عبور را وارد نمایید. در نوار بالایی صفحه بر روی دکمه ی Print کلیک کنید.

حذف پسورد پی دی اف
حذف پسورد پی دی اف

در فیلد Printer گزینه ی Microsoft Print to PDF را انتخاب کنید. هم اکنون می توانید روی دکمه ی Print کلیک کرده و نام و محل ذخیره سازی فایل پی دی اف جدید را انتخاب نمایید.

شما می توانید این ترفند را در ویندوز ۱۰ بر روی هر پی دی اف خوانی انجام دهید. کافیست گزینه ی پرینتر را بر روی Microsoft Print to PDF قرار دهید. برای نسخه های پیشین ویندوز هم نیاز است تا در ابتدا یک پرینتر به پی دی اف را بر روی سیستم نصب کنید مثل do pdf یا اینکه از همان راه نخست یعنی مرورگر کروم استفاده کنید.

حذف پسورد پی دی اف
حذف پسورد پی دی اف در ویندوز 10

حذف پسورد پی دی اف با نرم افزار Adobe Acrobat

شما همچنین می توانید بصورت رسمی تر این کار را با استفاده از نرم افزار Adobe Acrobat Pro نیز انجام دهید. توجه داشته باشید که این برنامه با Adobe Acrobat Reader متفاوت بوده و پولی است. به کمک این برنامه حتی می توانید محدودیت های پرینت فایل های پی دی اف را نیز دور بزنید و در هر صورت، پسورد فایل خود را حذف کنید.

بدین منظور فایل خود را با استفاده از برنامه Adobe Acrobat Pro باز کرده و رمز آن را وارد کنید تا باز شود. بر روی آیکون قفل در گوشه ی سمت چپ صفحه کلیک کرده و سپس روی گزینه یPermission Details کلیک نمایید. همچنین می توانید همین کار را با انتخاب گزینه های File > Properties و سپس کلیک روی تب Security انجام دهید.

حذف پسورد پی دی اف
حذف پسورد پی دی اف

در باکس Security Method گزینه ی No Security را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه ی OK کلیک کنید تا پسورد فایل حذف شود.

حذف پسورد پی دی اف
حذف پسورد پی دی اف

هم اکنون مسیر File > Save را دنبال کنید تا تغییرات صورت گرفته بر روی فایل شما ذخیره شود. اگر هم این کار را نکنید وقتیکه قصد دارید نرم افزار را ببندید از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید تغییرات را ذخیره کنید یا خیر. در اینصورت کافیست روی دکمه ی Yes کلیک نمایید.

حذف پسورد پی دی اف
حذف پسورد پی دی اف

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد