آموزش جلوگیری آپدیت ویندوز

پیشفرض هر ویندوزی بعد از اولین راه اندازی به حالت دانلود اتوماتیک آپدیت های هر روزه شرکت مایکروسایفت است. این به روز رسانی هم باعث صرف هزینه یعنی دانلود های پر حجم را موجب می شود و هم چنین باعث هشدارهای بی وقفه بعد از اتصال به اینترنت جهت نصب این آپدیت ها در ابتدا و انتهای ویندوز خواهد شد. پس با یکبار تنظیم کردن جلوگیری آپدیت ویندوز می توانیم این مشکلات را رفع کنیم.

 

بهتر است توجه داشته باشید که این آپدیت ها برای ویندوز ضروری است اما زمانی که لازم باشد، برای مثال اگر ویندوز 10 نهایی هنوز به طور مشخص توسط مایکروسافت منتشر نشده است بنابراین دانلود و نصب آپدیت ها ضروریست اما برای ویندوز قدیمیتر آن مانند 8.1 و 8 و 7 … جز مزاحمت، آپدیت ها کار بخصوصی انجام نخواهند داد.

جلوگیری آپدیت ویندوز

گام 1. این آموزش در ویندوز 8 ارائه می شود اما به حالت مشابه در ویندوز 7 و 10 نیز می توان اجرا کرد. مانند تصویر زیر نوار ابزار سمت راست صفحه نمایش را ظاهر کنید(با کنار بردن موس به سمت راست) و روی دکمه Settings کلیک کنید.

Windows_8_Charms_Bar
جلوگیری آپدیت ویندوز : Windows 8 Charms Bar

گام 2. در صفحه باز شده روی کنترل پنل یا Control Panel کلیک کنید.

Settings_Control_Panel
جلوگیری آپدیت ویندوز: Settings Control Panel

گام 3. حال که وارد کنترل پنل شدیم، در اینجا هر کدام از تصاویر زیر که ظاهر شد روی System and Security کلیک کنید سپس روی عبارت turn automatic updating on or off کلیک کنید زیر بخش Windows Update یا روی Windows Update کلیک کنید سپس change settings را از سمت چپ انتخاب می کنیم.

Windows_8_Control_Panel
جلوگیری آپدیت ویندوز: Windows 8 Control Panel

گام 4. حال از پنجره کشویی در این صفحه(مانند تصویر زیر) می توان هر گزینه ای را انتخاب کرد. گزینه آخر یعنی Never check for updates پیشنهاد نمی شود چون امکان دارد آپدیت های ضروری منتشر شود و ما از آن نباید بی خبر بمانیم. گزینه دوم بهتر است یعنی check for updates but let me choose whether to download and install them که از ما بپرسد چه آپدیتی را دانلود کند.

Windows_8_Updates_Change_Settings
جلوگیری آپدیت ویندوز: Windows 8 Updates Change Settings
منبع:  goo.gl/3SmkOQ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد