آموزش ایجاد سایه در فتوشاپ برای واقعیتر جلوه دادن تصاویر

گاهی برای واقعی نشان دادن عکس ها باید به جزئیات توجه کرد. سایه در فتوشاپ یکی از این موارد است. یا برای قرار دادن یک عکس در یک مکان جدید (مثلا عکس خودتان در کنار خانواده) باید به میزان نورپردازی و جهت آن، همچنین میزان و نوع رنگ و مواردی از این قبیل توجه کرد. برای ایجاد سایه در فتوشاپ در چند گام ساده با ما همراه باشید.

بی مقدمه به آموش می رسیم. لینک عکسی که برای آموزش انتخاب کردیم در زیر آمده است. اگر خواستید با ما سایه بسازید می توانید با این عکس امتحان کنید.

https://en.wikipedia.org/wiki/Lionel_Messi

سایه در فتوشاپ

1- عکس مد نظر خود را با ابزار هایی مانند Quick selection tools می توانید انتخاب کنید. سپس از ابزار های دیگر با زوم کردن به طور دقیق انتخاب خود را انجام دهید. برای این کار به عکس زیر توجه کنید.

bigetek.com-Shadow-Effect-In-Photoshop

2- با انتخاب قسمتی از تصویر دور آن خط چین می شود. بعد از انتخاب تصویری که می خواهیم سایه آنرا ایجاد کنیم (در اینجا بازیکن فوتبال مد نظر است) دکمه های ترکیبی Ctrl+j را بزنید تا یک لایه کپی فقط از بازیکن ایجاد شود.

bigetek.com-Shadow-Effect-In-Photoshop-2

3- در ادامه یک زمینه سفید زیر عکس ایجاد می کنیم البته شما می توانید این عمل را انجام ندهید(ما برای نشان دادن بهتر جزئیات این کار را کردین. در مرحله آخر که می خواهید عکس را ذخیره کنید به طور اتوماتیک پس زمینه سفید می ماند.)حال باید این تصویر دوم ایجاد شده در گام قبل را با رنگ سیاه پر کنیم ابتدا لایه جدیدی که از بازیکن ایجاد کردیم را با موس کلیک می کنیم و Ctrl+T را می زنیم و برای ادامه کار مانند شکل زیر عمل می کنیم.

bigetek.com-Shadow-Effect-In-Photoshop-3
برای بزرگنمایی روی عکس کلیک کنید

4- حال کلید های Ctrl+T را دوباره می زنیم. سپس بر روی عکس سیاه کلیک راست و بعد Distort را می زنیم و با موس سایه را به سمت مایل کج می کنیم.

bigetek.com-Shadow-Effect-In-Photoshop-4

5- حال لایه سایه را به زیر لایه رنگی انتقال می دهیم(شماره 1 در تصویر زیر). و مکان سایه را در تصویر با کفش های تصویر اصلی(محل اتصال سایه به جسم) مماس می کنیم. در شماره 2 فیلتر Gaussian blur را انتخاب می کتیم و در شماره 3 یک عدد را مناسب برای محو کردن لایه سایه انتخاب می کنیم.

bigetek.com-Shadow-Effect-In-Photoshop-5

6- سپس در ادامه ابتدا لایه سایه را با موس انتخاب کرده سپس کلید های Ctrl+T را زده تا فقط سایه انتخاب شود و بعد یک لایه ماسک را با زدن دکمه زیر اضافه می کنیم.

bigetek.com-Shadow-Effect-In-Photoshop-6

7- حال روی لایه ماسک کلیک کنید (شماره 1) تا یک رنگ ترکیبی سایه سیاه و سفید با استفاده از ابزار Gradiant اضافه می کنیم (شماره 2). کافیست از ابتدای سایه کلیک کنید و تا انتهای آنرا با موس هدایت کنید مانند تصویر زیر

bigetek.com-Shadow-Effect-In-Photoshop-7

8- نتیجه به شکل زیر در خواهد آمد. یعنی می توانید آن سایه را به داخل تصویر قبلی ببرید یا بطور کل شخصی جدد را به عکسی اضافه کنید و برای واقعی نشان دادن آن بهتر است با سایه همراه باشد. برای ذخیره کردن تصویر Alt+Shift+Ctrl+S را بزنید و یک حالت را انتخاب و Save را بزنید.

bigetek.com-Shadow-Effect-In-Photoshop-10

3 thoughts on “آموزش ایجاد سایه در فتوشاپ برای واقعیتر جلوه دادن تصاویر

 • May 9, 2018 at 6:34 am
  Permalink

  عالی بود دست مریزاد

  Reply
 • December 28, 2017 at 6:42 pm
  Permalink

  عاااااااااااااااااااااااااااالی بود خیلی ممنون از آموزش خوبتان

  Reply
 • April 4, 2017 at 1:25 am
  Permalink

  خیلی عالی بود ممنون از اموزشتون

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد