آموزش افکت سه بعدی متن در فتوشاپ

آموزشی که اینبار به آن خواهیم پرداخت  آموزش افکت سه بعدی متن در فتوشاپ است. این آموزش چه برای حرفه ای ها چه آماتور ها  جزو ترفندهای ضروری فتوشاپ محسوب می شود. شاید اکشن های زیادی در فتوشاپ برای این افکت بتوانید پیدا کنید اما آنها نیز تقریبا از همین روش استفاده می کنند. با ما برای آموزش افکت سه بعدی متن همراه باشید.

 


قبل از ورود به بحث بهتر است بدانید که برای ادامه کار فقط کافیست فتوشاپ را بر روی سیستم نصب داشته باشید زیرا آموزش ساده و قابل اجراست.

 

افکت سه بعدی متن در فتوشاپ

گام اول باز کردن یک سند  توسط کلید های ترکیبی Ctrl+N و سپس تعیید ابعاد فرضی مثلا 800*450 کافیست. سپس زدن دکمه T و نوشتن متنی که دوست دارید سه بعدی شود(نام متن ما BigETek.com است). بعد از نوشتن متن باید از تب Layers روی لایه متنی کلیک راست کنید و گزینه Rasterize Type را برگزینید تا متن تبدیل تصویر شود. چون با تصویر می توان ویرایش های بسیاری انجام داد برخلاف متن.

 

image2

 

مانند تصویر زیر که ما نوشته خود را به شکل آبنبات تبدیل کردیم شما نیز می توانید هر ویرایشی که خواستید روی متن تبدیل به عکس شده پیاده کنید. حالا می خواهیم  عکس را سه بعدی کنیم.

برای این کار لازم است خط کش های اطراف صفحه را فراخوانی کنیم با دستور Ctrl+R و بعد از روی خط کش ها با موس خطوط آبی رنگ را بصورت تقاطعی در قسمت چپ و پایین عکس قرار می دهیم.

 

image3

 

در ادامه چند گام برداشتیم که هر کدام را با شماره توضیح می دهیم.

1: با انتخاب لایه BigETek.com  و با زدن دکمه های Ctrl+j یک کپی از تصویر را می سازیم و لایه copy را به زیر تصویر اصلی انتقال می دهیم.

2: حال کلید های Ctrl+T را زده تا چهارچوبی اطراف عکس ایجاد شود. در وسط عکس یک دایره کوچک وجود دارد که باید به محل تقاطع ایجاد شده منتقل شود یعنی از نقطه 2 به نقطه 3.

3: نقطه 3 محل ایجاد مرکزیت تغییرات است.

4: روی علامت زنجیر کلیک کنید تا W  و H بر قرار شود.

5: عدد W  و H را تبدیل به 95 درصد کنید.

6: روی تیک OK کلیک کنید.

 

image4

 

حال ما دو لایه با فاصله 5 درصد از هم ایجاد کردیم که باید آنرا با تصویر مشابه بروش زیر پر کنیم.

دوباره گام های 2 تا 6 را تکرار میکنیم با این تفاوت که در گام 5 عدد 100.5 درصد را وارد می کنیم.(یعنی اختلاف بین دو لایه را با 0.005  پر خواهیم کرد.)

بنابراین تصویر زیر را شاهد هستیم.

 

image5

 

توجه کنید اگر تعداد عکس های موجود در فاصله را بیشتر کنیم کیفیت تصویر سه بعدی بیشتر خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد