آموزش افزایش رم (RAM) دستگاه اندرویدی بدون روت کردن(3 روش)

آنچه بیشتر خریداران دستگاه های اندرویدی به آن توجه کمتری دارند میزان RAM آن است و این در حالیست که بعد از مدتی میبینند که پس از باز کردن چند برنامه به طور همزمان دستگاه شما هنگ می کند و این بخاطر کمبود فضای RAM دست گاه شماست. آنچه در اینجا خواهید آموخت در ازای کم توجهی هنگام خرید شماست یعنی افزایش فضایی که بتوانید بازی های HD را نیز براحتی در گوشی یا تبلت هایی که فضا کم دارند اجرا کنید.

روش اول: اگر می خواهید از نرم افزاری استفاده نکنید می توانید راهنمایی های زیر را برای افزایش رم بکار ببرید.
1- از پس زمینه های زنده مثل ساعت، حرکت ماهی یا کهکشان ستاره دار یا هر پس زمینه ای که حرکت درون آن اجباریست زیرا با اضافه کردن زیبایی موجب کند شدن گوشی خواهید شد. با این کار از افزایش سرعت گوشی خود متعجب خواهید شد.
2- برخی برنامه ها به طور نامحسوس در زمینه گوشی فعال می شوند. اگر از برنامه ای استفاده نمی کنید بهتر است آنها را حذف کنید یا حتی اگر نمی خواهید از آنها به طور همیشگی استفاده کنید حداقل به setting گوشی خود بروید و در محل نصب برنامه ها دکمه Force stop را بزنید. نکته: اگر مثلا تلگرام را با این روش ببندید در زمانی که به اینترنت وصل می شوید دیگران نمی توانند بفهمند که شما متصل به نت شدید( تلگرام تنظیماتی برای این کار بروشی دیگر دارد) و این در حالیست که با دیگر برنامه ها می توانید به شبکه های اجتماعی وصل شوید مثلا whatsapp.

روش دوم: Smart RAM Booster نرم افزار اندرویدیست که قدرت خود را در افزایش رم (RAM) گوشی های اندروید با یک کلیک نشان داده است.

از لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

Download-on-Google-Play

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

بعد از نصب برنامه را باز کنید و روی setting بزنید.مانند شکل زیر

ram-booster-settings

در اینجا می توانید Boost level را انتخاب کنید و همچنین در قسمت Whitelist برنامه هایی را به برنامه معرفی کنید.اگر در قسمت Boost level حالتی بالاتر از strong را انتخاب کنید میزان RAM خود را با شدت زیادی آزاد خواهید کرد که این کار با بسته شدن بسیاری از برنامه های باز که در پشت پرده سیستم عامل اندروید در حال اجرا هستند امکان پذیر است.

ram-booster-boost-now67

اما قسمت Whitelist لیستی از برنامه ها را که شما می خواهید در هنگام افزایش رم (RAM) بسته نشوند است پس سعی کنید برنامه هایی را به این لیست معرفی کنید که ضروری هستند و نباید بسته شوند حتی در هنگام اجرای بازی های سنگین. مثلا اگر Telegram رانیاز دارید در هر زمانی باز باشد انتخاب کنید.

image0071

شما حتی می توانید حالت افزایش رم (RAM) رابصورت حالت اتوماتیک تغییر دهید تا گوشی یا تبلت شما هر زمان که دچار کندی سرعت شد برنامه بصورت اتوماتیک فضای RAM را برای شما آزاد کند در واقع این حالت بهترید حالت برای کسانیست که نمی خواهند بحالت دستی اقدام به افزایش حافظه کنند.

اگر می خواهید بصورت دستی میزان RAM را افزایش دهید کافیست روی دکمه Boost Now ضربه بزنید. این دکمه در نوار هشدارها notification bar نیز قابل دسترسی است.این عمل باعث افزایش سریع پردازش دستگاه شما خواهد شد.

ram-booster-boost-now

روش سومRAM Control Extreme نام برنامه دیگریست که بدون روت کردن دستگاه خود می توانید نسبت به افزایش رم خود اقدام کنید. این برنامه رایگان است اما برای چند ویژگی خاص این برنامه نیاز به پرداخت هزینه دارد. همچنان ما می توانیم از مزیت های رایگان برنامه بهره ببریم.

از لینک زیر می توانید آن را دانلود کنید.

Download-on-Google-Play

اگر به گوگل پلی دسترسی ندارید لینک بالایی را در این صفحه قرار دهید و آخرین ورژن را با زدن دکمه Generate download link دانلود کنید.(آموزش دانلود)

بعد از باز کردن برنامه به تب setting بروید. در اینجا نیز می توانید سه سطح افزایش رم یعنی normal, strong و extreme را انتخاب کنید.هم چنین انتخاب حالت اتوماتیک نیز امکان پذیر است.

ram-control-extreme-settings

حال از قسمت بالا به RAM BOOSTER  بروید و روی دکمه Start بزنید تا به طور اتوماتیک همیشه افزایش رم را برای انجام فعالیت های چند گانه (باز کردن چند برنامه بطور هم زمان) داشته باشید.

auto-ram-booster-start-button

اگر بصورت دستی نیاز به افزایش رم دارید به تب TASK KILLER بروید تا برنامه هایی را انتخاب کنید که می خواهید آنها بسته باشند. بعد  دکمه پایین صفحه یعنی KILL  را بزنید.

task-killer23

2 thoughts on “آموزش افزایش رم (RAM) دستگاه اندرویدی بدون روت کردن(3 روش)

  • March 14, 2016 at 10:33 am
    Permalink

    تشکر از مطلبتون.

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد