آموزش نصب و استفاده از اسکایپ برای ویندوز

امروزه با آمدن تکنولوژی های ارتباطی فاصله ها کمرنگ شده است. اسکایپ برنامه ای است که به صورت رایگان به افراد اجازه می دهد تا در هر نقطه از جهان که دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد، با هم ارتباط برقرار کنند. در این مقاله به آموزش نصب و استفاده از اسکایپ برای ویندوز می پردازیم . این نرم افزار را می توانید از اینترنت و سایت های دانلود دریافت کنید و پس از دانلود به آموزش زیر بپردازید.

برای نصب برنامه اسکایپ جهت ارتباط تصویری رایگان با یکدیگر مراحل زیر را به دقت انجام دهید :

 

مراحل نصب برنامه اسکایپ برای ویندوز

 

1- بر روی فایل نصبی (exe) دو بار کلیک کنید، یک پیغام امنیتی ظاهر خواهد شد که گزینه yes را میزنید.

فایل نصبی
فایل نصبی

 

2- در ابتدا صفحه زیر نمایش داده می شود که اطلاعات زبانی که می خواهید برنامه به آن زبان نصب شود را از شما می پرسد.(متاسفانه هنوز برنامه اسکایپ نسخه فارسی ندارد) ما در این آموزش زبان انگلیسی را انتخاب کردیم. پس از انتخاب زبان دکمه I agree – next را بزنید.

 

انتخاب زبان برنامه
انتخاب زبان برنامه

 

3- در صفحه بعد که در زیر نشان داده شده، موافقت شما برای نصب برنامه را می خواهد که با تیک دار کردن گزینه  Install برنامه نصب خواهد شد.سپس دکمه Continue را بزنید.

 

موافقت نصب اسکایپ
موافقت نصب اسکایپ

 

4- به علت اینکه مایکروسافت نرم افزار اسکایپ را خریداری کرده است در صفحه بعد می خواهد که موتور جستجوی خود را موتور جستجی پیش فرض شما کند همینطور صفحه خانه شما را نیز به MSN تغییر دهد که بهتر است تیک هر دو گزینه را برداشته و Continue را بزنید.

 

تغییر موتور جستجو پیش فرض
تغییر موتور جستجو پیش فرض

 

5- در این مرحله برنامه شروع به نصب شدن بر روی دستگاه شما میکند.

 

نصب برنامه ممکن است چند دقیقه طول می کشد
نصب برنامه ممکن است چند دقیقه طول می کشد

 

6- پس از نصب صفحه زیر نمایش داده می شود اگر از قبل دارای حساب اسکایپ دارد دکمه Skype Name  را می زنید و نام حساب خود را بعلاوه گذرواژه را وارد می کنید، ولی ما فرض می کنیم که کاربر تاکنون اسکایپ نداشته بنابراین گزینه Microsoft Account را بزنید.

 

انتخاب نوع sign in
انتخاب نوع sign in

 

 

7- در این صفحه در صورت داشتن حساب مایکروسافت نام کاربری و گذرواژه را وارد کنید در غیر این صورت بر روی لینک Sign Up now کلیک

 

لاگ این به حساب ویندوز
لاگ این به حساب ویندوز

 

8- در صفحه بعد مشاهده می کنید که باید اطلاعات خود و ایمیلی برای اینکه بتوانید با آن اطلاعات خود را تایید کنید را باید وارد نمایید . همچنینی در لیست کشورها اگر در ایران سکونت داریدمی توانید ایران را انتخاب کنید.

 

اطلاعات جهت ساخت حساب
اطلاعات جهت ساخت حساب

 

9- بعد از ساخت حساب به ایمیلی که داده ایدبروید و آن را تایید کنید. بعد از ساخت اکانت صفحه زیر نمایش داده می شود . که اگر کاربر جدید اسکایپ هستید گزینه I’m new to skype را بزنید.تا بتوانید یک حساب اسایپ نیز بسازید ( در مرحله قبل حساب مایکروسافت ساختید)

 

ساخت حساب اسکایپ
ساخت حساب اسکایپ

 

10- در مرحله بعدی از شما روش تایید اطلاعات را می خواهد که با استفاده از ایمیل باشد یا با استفاده از پیامک ( شماره تلفنی که در زمان ثبت نام داده اید)

 

تایید حساب
تایید حساب

 

11- در مرحله بعد از شما پرسیده می شود که آیا می خواهید در صورت تماس در نسخه دسکتاپ نمایش داده شود.گزینه yes رابزنید تا بتوانید از برنامه مانند تلفن استفاده کنید و در واقع سرویس آن در زمان آنلاین بودن اجازه در یافت تماس ها را داشته باشد.

پیغام استفاده از نسخه دسکتاپ برای تماس
پیغام استفاده از نسخه دسکتاپ برای تماس

 

12- در این مرحله ویندوز از شما اجازه اینکه این سرویس ها بتوانند از پروتکل TEL استفاده کنند را می گیرد تنها کافی اس تیک ها را مانند شکل زیر زده و دکمه save را بزنید.

 

تنظیم session
تنظیم session

 

 

13- در این صفحه به شما گفته می شود چند چیز دیگر باید تنظیم شود تا کار نصب تکمیل شود. فقط کافی است که Continue را بزنید.

 

اطلاع چند کار دیگر تا پایان نصب
اطلاع چند کار دیگر تا پایان نصب

 

14- در صفحه باز شده امکاناتی که سیستم دارد مانند دوربین و میکروفن و کارت صدا تست می شود و پیغام هایی متناسب آن به شما داده می شود که حاکی مشکلات موجود برای ارتباطی سالم است و تجهیزات شما چگونه کار میکند.

 

تست تجهیزات سیستم در اسکایپ
تست تجهیزات سیستم در اسکایپ

 

15- در این مرحله عکسی که برای پروفایل خود تنظیم کرده اید را مشاهده می کنید. این تصویر را باید از طریق حساب خود در مایکروسافت تنظیم کنید که خود بخود از طریق لینک verify که به ایمیلتان فرستاده شده است حداقل یک بار به آنجا مراجعه خواهید کرد.در این مرحله Add later  را بزنید.

 

مشاهده تصویر حساب اسکایپ
مشاهده تصویر حساب اسکایپ

 

16- در این مرحله وضعیت اتصال شما به حساب و نام و نام خانوادگی و ساعت محلیتان نشان داده می شود. که با کلیک بر روی دکمه Start using Skype می توانید شروع به استفاده از حساب خود کنید.

نمایش اطلاعات عمومی حساب
نمایش اطلاعات عمومی حساب

 

 

نحوه استفاده از اسکایپ برای ویندوز

 

در اینجا نحوه استفاده از برنامه اسکایپ نمایش داده می شود :

1- اگر برای اولین بار وارد حساب خود می شوید با صحنه ای مانند تصویر زیر روبرو می شوید که در واقع هیچ کس در حساب شما حضور ندارد که بتوانید با او ارتباط برقرار نمایید.

اولین ورود به اسکایپ
اولین ورود به اسکایپ

 

2- برای جستجوی افراد می توانید هم در Search سمت چپ استفاده کنید و هم از طریق Search Skype Directoory… استفاده نمایید. در جستجو هم می توانید نام اسکایپ دوستتان ویا از ایمیلی که او با آن اسکایپش را ساخته جستجو کرده و او را پیدا نمایید.

 

جستجوی افراد در اسکایپ
جستجوی افراد در اسکایپ

 

3- در اینجا پس از وارد کردن نام او در زیر جستجو حساب او ظاهر می شود ممکن است چند حساب پیدا شود که می توانید از اطلاعات جانبی فرد مورد نظر را پیدا کنید.

 

جستجوی فرد مورد نظر
جستجوی فرد مورد نظر

 

4- بعد از آن بر روی فرد مورد نظر کلیک کرده و در قسمت راست می توانید او را به حساب خود اضافه کنید. دکمه Add to Contacts را بزنید.

 

کلیک بر روی فرد مورد نظر و اضافه کردن به حساب
کلیک بر روی فرد مورد نظر و اضافه کردن به حساب

 

5- بعد از کلیک متنی که برای فرد مورد نظر جهت ارتباط می خواهید بفرستید را تنظیم می کنید و سپس دکمه Send را می زنید.

 

تنظیم متن آشنایی
تنظیم متن آشنایی

 

6- بعد از آن فرد مورد نظر در قسمت Contact های شما قرار می گیرد که می توانید وضعیت آنلاین ، آفلاین بودن او را از طریق چراغ کنار تصور حسابش بسنجید.

 

اضافه شدن دوستان به Contacts
اضافه شدن دوستان به Contacts

 

7- برای تماس با فرد مورد نظر او را از لیست Contacts انتخاب می کنید ( بر روی آن کلیک کرده ) و در قسمت راست صفحه تاریخچه ای از ارتباطات شما با این کاربر نشان داده می شود. در سمت راست می توانید به این فرد پیغام متنی نیز بدهید

تاریخچه ارتباطی شما با فرد مورد نظر
تاریخچه ارتباطی شما با فرد مورد نظر

 

برای ارتباط با فرد بصورت صوتی یا تصویری بر روی آیکون های گوشی و یا دوربین کلیک کنید. اگر به تماس صوتی علاقه مند هستید بر روی گوشی کلیک کرده و اگر به تماس تصویری علاقه دارید بر روی دوربین کلیک کنید .

انتخاب نوع تماس
انتخاب نوع تماس

 

8- در این مرحله باید منتظر بمانید تا فرد به تماس شما پاسخ بدهد. در صورتی که فرد آنلاین باشد و پشت سیستم به تماس شما پاسخ خواهد داد.

 

انتظار برای بر قراری تماس
انتظار برای بر قراری تماس

 

 

نکاتی در استفاده از اسکایپ برای ویندوز

 

 

  • اسکایپ بصورت خودکار با توجه به سرعت اتصال به اینترنت کیفیت تصویر شما را تنظیم میکند.
  • اگر سرعت شما خیلی پایین باشد اسکایپ ممکن است از برقراری ارتباط تصویری جلوگیری کند.
  • اگر دوربین شما بصورت جداگانه خریداری شده حتما درایو آن را بر روی کامپیوتر نصب کنید تا دوربین شما توسط کامپیوتر شناسایی شود.
  • اگر میکروفن بر روی سیستم خود ندارید آن را بصورت جداگانه تهیه نمائید.
  • حتما قبلا با فرد مورد نظر زمانی را برای برقراری ارتباط تنظیم کنید تا دو طرف آنلاین باشید.
  • می توانید از طریق پیام متنی نیز با یکدیگر به چت بپردازید.
  • اسکایپ قابلیت ارتباط با تلفن خانه را نیز دارد ولی برای آن باید هزینه کمی پرداخت شود و اکنون در ایران امکان پرداخت وجود ندارد.

 

 

در این مقاله به نحوه نصب و استفاده از برنامه اسکایپ برای ویندوز پرداختیم . در صورت بروز مشکل می توانید از طریق کامنت ها در زیر آن را در میان بگذارید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد