آموزش استفاده از نرم افزار اینستاگرام

در این نوشته به آموزش کامل استفاده از نرم افزار اینستاگرام می پردازیم این شبکه اجتماعی که برای به اشتراک گذاردن تصاویر است از معدود شبکه های فیلتر نشده است. در این مجموعه علاوه بر نحوه استفاده به تاریخچه  و برخی مفاهیم مفید درباره این نرم افزار پرداخته ایم که در ادامه ملاحظه خواهید کرد.

استفاده از نرم افزار اینستاگرام: تاریخچه اینستاگرام

شبکه اجتماعی اینستاگـرام در تاریخ 16 اکتبر سال 2010 میلادی توسط کوین سیستروم و مایک کریگر راه اندازی شد. محبوبیت این شکبه اجتماعی بـه قدری بالا رفت که تا پایان سال 2014 بیش از 320 میلیون کاربر داشت البته رشد و مجبویت ایـن شبکه به پـای شبکه اجتماعی فید نمی رسد. در سال 2012 شرکت فیس بوک ایـن شبکه را خریداری کرد و به اصطلاح مادر آن شد. در آن زمان تا کنون رشد این شبکه از خود فیس بوک بیشتر بوده است و همچنان به کاربران آن روز به روز اضافه میشود. ایـن نـرم افزار رایگان در حال حاضر برای تمامی سیستم عامل های موبایلی در دسترس است و تنها برای سیستم عامل ویندوز منتشر نشده است. نکته دیگر این است که بر خلاف فیس بوک، توییتر، فلیکر و… ایـن شبکه در ایران فیلتر نیست ولی فیلترینگ هوشمند برای اولین بـار بر روی این شبکه اجرا شد. اینستاگرام در حال حاضر پذیرا بیش از یک و نیم میلیون ایرانی در خود است کـه در حال افزایش است. شاید اگر اینستاگرام هم همانند پیامرسان واتس اَپ با گوگل قرداد رسمی برای ” نرم افزار ضروری بودن ”  داشت و در تمامی نسخه های اندروید گوگل به صورت پیش فرض نصب می شد، تقریبا کاربران آن 2 برابر الان بود. چه خوب چه بد در ادامه به بررسی این شبکه اجتماعی بزرگ خواهیم پرداخت.

استفاده از نرم افزار اینستاگرام:آموزش راه اندازی و کار با اینستاگرام

نصب برنامه و باز کردن آن
نصب برنامه و باز کردن آن

شروع ساخت حساب در اینستاگرام
شروع ساخت حساب در اینستاگرام

وارد کردن ایمیل خودتان
وارد کردن ایمیل خودتان

درخواست نام کامل شما
درخواست نام کامل شما

وارد کردن نامتان در اینستاگرام
وارد کردن نامتان در اینستاگرام

انتخاب نام کاربری
انتخاب نام کاربری

انتخاب تصویر پروفایل خودتان
انتخاب تصویر پروفایل خودتان

ارتباط با دوستانتان در فیسبوک در داخل اینستاگرام
ارتباط با دوستانتان در فیسبوک در داخل اینستاگرام

نکته : نگارش این مقاله  بر روی نسخه اندروید این نرم افزار انجام شده و ممکن است تفاوت های اندکی با نسخه های ویندوز فون و آی او اس داشته باشد. برای ساختن حساب در اینستاگرام باید ابتدا نرم افزار آن را برای سیستم عامل مورد نظر خود دانلود کنید.

انواع ورود به برنامه
انواع ورود به برنامه

زمانی که نرم افزار را اجرا می کنید از روی قسمت sign up ایمیل خود را وارد کرده و وارد قسمت فرم ثبت نام شوید و یا از قسمت Log in وارد حساب کاربری شوید. در حال حاضر اینستاگرام برای ساخت یک حساب تاییدیه ایمیل نمی خواهد ولی در ادامه و تکمیل مشخصات به شما اخطار تایید ایمیل می دهد. پس در وارد کردن ایمیل خود دقت کنید که اشتباهی رخ ندهد. همچنین برای وارد کردن شماره موبایل هم دقت کنید. در صورت فراموشی رمز عبور، در قسمت Log in گزینه Forget را انتخاب کنید تا راه های بازیابی رمز برای شما نمایان شود. روش های بازیابی رمز شامل : وارد کردن ایمیل و فرستادن رمز شما به ایمیلی که در مراحل ثبت نام وارد کردید یا از طریق شماره موبایل و دریافت اس ام اس در گوشی خود و در آخر راه ساده تر شناسایی حساب فیس بوک شما می باشد. تنها کافیست گوشی خود را با فیس بوک از طریق نرم افزار آن سینک یا همگام سازی کنید و پس از هر مورد فراموشی رمز با انتخاب این روش رمز جدید خود را وارد کنید.

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که تمامی اطلاعات خود را به صورت درست و کاملا واقعی وارد کنید تا در صورت مشکل به سرعت بتوانید صفحه خود را دوباره بدست آورید.

ورود به حساب کاربری از طرق مختلف
ورود به حساب کاربری از طرق مختلف

زمانی که وارد حساب کاربری خود در اینستاگرام شدید در بالا سمت چپ لوگوی اینستاگرام و در سمت راست بخش دایرکت یا پیام مستقیم را می بینید. در قسمت پایین تر بخش Suggestions for you  را می بینید که به معنای پیشنهاد هایی برای شما جهت فالو کردن دیگران است که ممکن است بر اساس منطقه، دوستان مشترک و یا فعالیت دیگران در آن پیج باشد و یا ممکن است بر اساس اشخاص معروف و صفحات رسمی پر شده باشد. اگر View all را انتخاب کنید فهرست کامل اشخاص یا عکس های آن ها برای شما نمایان خواهد شد. این لیست به زودی با فعالیت شما در شبکه از بین می رود و دیگر روی صفحه اصلی نخواهد بود. در ادامه می توانید عکس هایی که دیگران در اینستاگرام گذاشته اند را مشاهده کنید.

Suggestion for you
Suggestion for you

در قسمت جست و جو، می توانید گزینه Search را انتخاب کنید و پیج، تگ و یا مکان مورد علاقه خود را بیابید. در پایین دو گزینه Photo و People را مشاهده می کنید که به ترتیب عکس های لایک شده و یا گذاشته شده دوستان مشترک شما در اینستاگرام و کسانی که شاید شما بر اساس دوستان مشترک و افراد معروف بشناسید، در آنجا هست. برای جست و جوی پیج مورد نظر باید دقیقا آدرس پیج را بنویسید. برای جست جوی پیج از @ و برای جست و جوی تگ از # استفاده نکنید و خود کلمه یا حرف مورد نظر را تایپ کنید.

تصاویر رندم از اینستاگرام
تصاویر رندم از اینستاگرام

صفحاتی که فالو میکنید
صفحاتی که فالو میکنید

بعد از جست و جوی پیج مورد نظر، مواردی برای شما نمایان می شود که می توانید آن ها را مشاهده و فالو (دنبال) کنید. وجود تیک آبی در کنار آدرس یک پیج نشانه رسمی بودن و حقیقی بودن آن پیج است به عنوان مثال پیج اصلی (که در این جا پیج رونالدو است) با تیک آبی مشخص شده و پیج های دیگری که در نتیجه جست و جو آمده است پیج رسمی نیستند.

تیک آبی رنگ برای اولین در شبکه اجتماعی فیس بوک راه اندازی شد و بعد از خریداری اینستاگرام توسط فیس بوک این امکان برای اینستاگرام هم فراهم شد. البته در اینستاگرام این قابلیت کامل نیست و در حال تکمیل است .

تشخیص صفحه اورجینال از جعلی با داشتن علامت تیک آبی
تشخیص صفحه اورجینال از جعلی با داشتن علامت تیک آبی

بسیاری از پیج های افراد مشهور ایرانی در این شبکه رسمی و حقیقی هستند ولی هنوز برچسب تیک آبی نخورده اند ولی این نشانه تقلبی بودن پیج نیست، کافی است به فالوور های زیاد آن شخص توجه کنید و متوجه شوید که پیج اصلی فرد مورد نظر است (فعلا).

قسمت بعدی بخش عکس است که فعلا از آن میگذریم. بخش بعدی قسمت Activity است که فعالیت پیج شما را نشان می دهد. این بخش از دو قسمت You و Following تشکیل شده است. قسمت اول فعالیت ها و کارهای انجام شده در پیج شماست و قسمت بعدی فعالیت کسانی است که شما آن ها را دنبال کرده اید.

کسانی که شما آنها را فالو کردید
کسانی که شما آنها را فالو کردید

در قسمت “شما” می توانید کسانی که شما را فالو (دنبال) کرده اند، عکس های شما را لایک کرده اند و یا شما را در جایی منشن کرده باشند را ببینید. (با منشن در بخش اصطلاحات آشنا خواهید شد).

افرادی که شما را فالو می کنند
افرادی که شما را فالو می کنند

در قسمت فالووینگ(کسانی که شما آن ها را فالو کردید)، می توانید ببینید که فالووینگ های شما عکس های چه عکسی را لایک کرده و زیر پست چه کسانی کامنت گذاشته اند.

می رسیم به قسمت اصلی منو یعنی صفحه خانگی و شخصی شما که صفحه پیج شما دیده می شود. بالا سمت چپ عکس پروفایل شما که از گالری / دوربین انتخاب کرده اید را میبینید، در سمت راست سه بخش پست / فالوور / فالووینگ دیده می شود که تعداد هر کدام مشخص است. زیر آن Edit Your Profile وجود دارد که می توانید اطلاعاتی که از قبل وارد کرده اید را ویرایش و یا حذف کنید. زیر آن قسمت بخش معرفی پیج شما یا Bio) Biography) است که می توانید چند سطری از خودتان بنویسید. قسمت آبی رنگ مربوط به سایت شما است اگر سایت و یا هر لینکی دارید می توانید درقسمت ویرایش پروفایل اضافه یا ویرایش کنید.

پروفایل شما که یک نمایی از تمامی فعالیت های شما را نشان میدهد
پروفایل شما که یک نمایی از تمامی فعالیت های شما را نشان میدهد

قسمت دوم پیج از چهار شکل درست شده که اولی، نمایش پنجره ای عکس ها و دومی نمایش سطری عکس هاست (در این نمایش تعداد لایک و کامنت ها مشخص است). سومین بخش مکان یا Place نام دارد که مکان عکس های شما را روی نقشه گوگل نشان می دهد. در آخر اگر دوستان شما و یا حتی خود شما روی عکسی خودتان را به اصطلاح تگ کرده باشید در آن قسمت دیده میشود که Photo of You نام دارد.

برای هر پست چند مولفه وجود دارد . بالا سمت چپ اسم و عکس پروفایل پیج ، سمت چپ زمان گذاشتن عکس ، پایین عکس تعداد لایک ها و زیر لایک قسمت کامنت . متن اولیه که هنگام گذاشتن عکس می نویسید کامنت محسوب نمی شود و با کامنت گذاشتن دیگران پایین نمی رود.
برای هر پست چند مولفه وجود دارد. بالا سمت چپ اسم و عکس پروفایل پیج، سمت چپ زمان گذاشتن عکس، پایین عکس تعداد لایک ها و زیر لایک قسمت کامنت. متن اولیه که هنگام گذاشتن عکس می نویسید کامنت محسوب نمی شود و با کامنت گذاشتن دیگران پایین نمی رود.

استفاده از نرم افزار اینستاگرام:آموزش گذاشتن عکس و ویرایش آن

قسمت وسطی (بین پنج منو پایینی) در اینستاگرام، لوگوی دوربین اینستاگرام است که برای گذاشتن عکس استفاده میشود.

اضافه کردن عکس به اینستاگرام
اضافه کردن عکس به اینستاگرام

همان طور که در عکس ها می بینید بعد از انتخاب لوگوی دوربین سه گزینه دیگر به نام های Gallery و Photo و Video می بینید که به ترتیب، انتخاب عکس از گالری موبایل شما، عکس فوری (عکس از دوربین) و ویدیو است. برای مثال ما گزینه انتخاب عکس از گالری را انتخاب کرده ایم و پس از انتخاب عکس وارد بخش بعدی می شوید. در قسمت بعدی می توانید عکس را ویرایش کنید. در بخش زیرین لیست فیلتر هاست که معمولا در هر آپدیت اینستاگرام به تعداد این فیلتر ها افزوده می شود. در بالای فیلتر ها می توانید روشنایی و تنظیمات دیگری مانند تغییر زاویه روشنایی در وسط تصویر افزایش چگالی عکس و… را تغییر دهید که کار کردن با آن بسیار ساده است. بعد از ویرایش عکس بر روی فلش آبی بالای تصویر زده و به مرحله بعدی بروید… در قسمت بعدی باید متنی زیر عکس اضافه کنید که عملی اختیاری است. با زدن بر روی عکس هم می توانید آن را درسایز بزرگتر نکاه کنید. زیر قسمت نوشتن گزینه Tag People دیده می شود که می توانید دوستان خود را روی عکس به اصطلاح تگ کنید. برای مثال شما همراه با دوستانتان عکسی گرفته اید و می خواهید آن را به اشتراک بگذارید حال با گزینه تگ می توانید پیج یا صفحه دوستانتان را روی عکس مشخص کنید. ما در این جا پیج خودمان یعنی LCBog.in روی لوگو سایت تگ کرده ایم. زیر گزینه تگ می توانید مکانی که عکس در آنجا گرفته شده است را وارد کنید. زیر همه قسمت ها بخش دیگری به نام Share را می بینید که می توانید پست خود را به صورت مستقیم در شبکه های اجتماعی دیگر به اشتراک بگذارید که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد. اگر دقت کرده باشید تمامی این امکانات زیر بخش Followers است یعنی همه این تنظیمات برای فالوور های شما است و اگر می خواهد عکس را برای فرد خاصی ارسال کنید که تنها آن شخص عکس را ببیند باید بر روی گزینه Direct یا مستقیم بزنید. از طریق دایرکت عکس را تنها می توانید برای کسانی بفرستید که قبلا آن ها را فالو کرده باشید.

ارسال عکس به یک یا چند نفر خاص در اینستاگرام
ارسال عکس به یک یا چند نفر خاص در اینستاگرام

برای ارسال دایرکت باید از قسمت To نام (اسم پیج) شخص مورد نظر را جست و جو کنید و پس از انتخاب عکس را ارسال کنید. در ضمن پس از ارسال عکس در دایرکت می توانید زیر آن با فرد مورد نظر گفت گویی هم داشته باشید.

نکته دیگر در قسمت عکس وجود # یا هشتگ است. بعد از هشتگ ها می توانید عبارتی را بنویسید که در شبکه ثبت شود و وقتی روی آن بزنیدعکس های مربوط به این هشتگ که توسط دیگران گذاشته شده نمایان می شود. در اصل هشتگ ها برای ارتباط میان مردم و عکس هایشان در نظر گرفته شده است که مختص به اینستاگرام هم نمی شود در همه شبکه های اجتماعی از هشتگ ها استفاده می شود.

زمانی که کسی شما را روی عکس تگ می کند می توانید با زدن بر روی تگ روی عکس وارد بخش تنظیمات تگ شوید که با دو گزینه Show in my profile و Hide from my profile روبرو می شوید که بر اساس آن گزینه اول نمایش در بخش عکس های شما (photo of you) است و دومی عدم نمایش در بخش عکس های شما است.

تنظیم عکسی که شما بر روی آن تگ شده اید
تنظیم عکسی که شما بر روی آن تگ شده اید

نکته دیگر منشن کردن در زیر پست است که به اشتباه بعضی ها به آن تگ می گویند.        زمانی که کسی زیر پست خود اسم پیج شما را با @ می نویسند، بقیه با زدن بر روی اسم شما مستقیما وارد پیج شما می شوند که به این حرکت منشن کردن می گویند. حال می تواند به صورت مستقیم در متن زیر عکس باشد ( که بیشتر برای تبلیغات به کار می رود ) و یا کسی شما را زیر یک پست در قسمت کامنت منشن کند.

ویرایش تگ ها

تا به اینجا یاد گرفتید که وارد اینستاگرام شده و پست بگذارید دیگران را فالو کنید و از هشتگ و منشن استفاده کنید. در بخش بعدی آموزشی تخصصی تر خواهیم داشت.

استفاده از نرم افزار اینستاگرام:اصطلاحات رایج

F4F: مخفف عبارت Follow For Follow است که کاربرانی که از این هشتگ و یا اصطلاح استفاده می کنند از این قانون پیروی می کنند که هر کسی آن ها را فالو کرد، آن ها هم آن را فالو می کنند.

L4L : مخفف عبارت Like For Like است یعنی اینکه لایک بکن تا من هم لایک بکنم. البته در هشتگ ها عبارت های دیگری مانند 25 Like و یا هر عددی دیده می شود که یعنی شما چند عکس من را لایک کن تا منم عکس های شما را لایک کنم.

S4S : مخفف عبارت Shout For Shout است که برای تبادل انجام می شود یعنی از صفحه کسی اسکرین شات گرفته و در پیج خود گذاشته تا همان شخص هم همین کار را انجام دهد. این کار برای تبادل فالوور ها انجام می شود.

Follow Back:  همان طور که از اسمش پیداست زمانی که کسی شما را فالو کرده و شما آن را فالو نکرده اید به شما می گوید فالو بک و یا به اصطلاح بک بده، یعنی تو هم آن را فالو کن.

Spam4Spam : بعضی ها به این مورد C4C) Comment For Comment) هم می گویند. این روشی برای بالا بردن کامنت هاست، شما زیر پست کسی چندین کامنت الکی (مثلا نقطه) می گذارید و او هم زیر پست شما همین عمل را انجام میدهد. بیشتر این روش به درد کسانی می خورد که ریپورت شده  اند.

Block:  برای بلاک کردن کسی در اینستاگرام زمانی که در پیج آن هستید از قسمت بالا سمت چپ می توانید بر روی Block user بزنید تا بلاک شود. وقتی کسی را بلاک کنید دیگر نمی تواند پیج شما را ببیند.

Report : با ریپورت کردن کسی به اینستاگرام اخطاری دادید که این شخص فعالیت غیر مجازی دارد. زمانی که تعداد ریپورت های کسی 1.5 برابر فالور های آن شود پیج توسط اینستاگرام بسته می شود ولی مردم با گذاشتن کامنت در پست های شخص ریپورت شده می توانند ریپورت را غیر فعال کنند. (هر کامنت سه ریپورت را از بین می برد).

استفاده از نرم افزار اینستاگرام:بالا بردن لایک و فالوور

مقدمه حتما شما هم بعد از کمی گشت و گذار در اینستاگرام و دیدن فالوور و لایک های دیگران به فکر این افتاده اید که ما چرا فالوور و لایک بالا نداشته باشیم…. قصه از این قرار است که داشتن فالوور و لایک در اینستاگرام به محبوبیت شما بستگی دارد مثلا زمانی که پیج یک بازیگر را مشاهده می کنید قطعا با دیدن فالوور های آن پی به محبوبیت آن بازیگر در اینستاگرام خواهید شد. خب حالا که ما نه بازیگر هستیم نه یک فرد مشهور و معروف باید چکار کنیم !؟

فالو کردن دوستان و افراد فعال اینستاگرام اولین کاری که در اینستاگرام باید بکنید این است که دوستان و آشنایان خود را فالو کنید، که صد در صد آن ها هم چون شما را می شناسد، شما را فالو خواهند کرد. به این شکل فالوور های اولیه شما از دوستان و آشنایانتان تشکیل شد. افراد فعال در اینجا کسانی هستند که وقتی شما آن را ها فالو کردید آن ها هم همین عمل ار تکرار کنند (همان طور که در بخش اصطلاحات گفته شد). اگر به دنبال چنین افرادی می گردید باید از این راه ها اقدام کنید:

1- زمانی کسی برای مثال 2420 فالوور دارد و 2440 نفر را فالو کرده می توانید نتیجه بگیرید پس این شخص کسی است که از قانون F4F پیروی می کند، حال می توانید آن را فالو کرده و منتظر فالو کردن از او باشید.

2- استفاده از هشتگ ها فالو، که بیشتر به صورت #F4F , #Follow4Follow , #FollowForFollow , #Follower , #Followme هستند. البته سایت ها و نرم افزار های زیادی هستند که مجموعه ای از این آرشیو تگ ها را در اختیار شما قرار می دهند تا به راحتی آن ها را کپی کرده و به فالو کردنتان برسید.

3- گذاشتن عکس های اختصاصی خودتان و یا عکس های کمیاب مردم همیشه به دنبال چیز های تازه می گردند و وقتی که شما عکس هایی که خودتان میگیرید را در پیج بگذارید مردم بیشتر علاقه به فالو کردن پیج شما دارند تا وقتی که والپیپر و عکس های آماده دیگران در پیج بگذارید.

4- فعالیت و اظهار نظر کردن در پیج های بزرگ برای مثال وقتی شما زیر پست یک خواننده معرف که فالوور زیادی دارد کامنتی بگذارید، باعث می شود که نام شما زیر پست ثبت شده و تا زمانی که کسی دیگر کامنت نذاشته شما روی صفحه اصلی کامنت ها باشید که این خود می تواند (گاهی) باعث دیده شدن و جذب فالوور باشد.

استفاده از نرم افزار اینستاگرام:یک نکته جالب

این نکته که شاید همیشه عملی نباشد و جواب ندهد، به نقل از یکی دوستان که می گفت تاکنون چند بار امتحان کرده و جواب هم گرفته است. پیج افراد مشهور و معروف همیشه پر از فالوور و کاربر است که هر لحظه پست های آنان را لایک کرده و کامنت می گذارند. بعضی ها هم که پیج های طرفداری یا به اصطلاح فن پیج دارند برای معرفی کردن پیج خودشان کسانی که فرد معروف را فالو می کنند را فالو می کنند. شاید یکم مفهوم جمله سخت باشد ولی با یک مثال این موضوع را شرح می دهم. در حال حاضر که این مطلب نوشته می شود “جاستین بیبر” خواننده آمریکایی در اینستاگرام 31.3 میلیون فالوور و “سلنا گومز” خواننده و مدل آمریکایی 35.4 میلیون فالوور دارد. وقتی شما آن ها را فالو کنید اسم شما در بین این بیش از 30 میلیون فالوور به عنوان فالوور جدید ثبت می شود، پس فن پیج ها و افرادی که به دنبال دوستانی با سلیقه های مشترک می گردند شما را فالو می کنند. حالا فالو کنید….آنفالو….فالو کنید….آنفالو (می توانید روی همه سلبریتی های معروف امتحان کنید) باز هم می گویم این روش یک روش 100 درصدی (و علمی!) نیست ولی ما هر بار که امتحان کردیم چندین فالوور گرفتیم.

استفاده از نرم افزار اینستاگرام:فالوورهایتان را مدیریت کنید

برای مدیریت فالوور ها و فالووینگ ها باید از یک اپلیکیشن رایگان به نام InstaFollow استفاده کرد. لازم به ذکر است که این نرم افزار برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس در دسترس است. البته برای دیدن کسانی که شما را بلاک کرده اند باید نسخه کامل این نرم افزار را خریداری کنید. بنابر مسایلی نمی توانیم تصاویری از محیط نرم افزار را برای شما نشان دهیم ولی به طور کامل آن را بررسی خواهیم کرد.

تنها بخشی که در حال حاضر می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، بخش Non – Followers است. کسانی که شما آن ها را فالو کرده اید ولی آن ها شما را فالو نکرده اند در این قسمت مشخص است که می توانید آن ها را آنفالو کنید.از آنجایی که در اینستاگرام شما بیشتر از 4500 نفر را نمی توانید فالو کنیدپس اگر می خواهید افراد بیشتری را فالو کنید، باید کسانی که شما را فالو نکرده اند را آنفالو کنید.

همان طور که گفته شد این نرم افزار برای کسانی که از قانون F4F پیروی می کنند یک نرم افزار ایده آل است. نرم افزار های مشابه زیادی با نام های اینستافالو و… وجود دارند که همه عمل مشابه همین نرم افزار را دارند و تفاوت چندانی ندارند.

استفاده از نرم افزار اینستاگرام: Fake Follower

بعد از اوج گرفتن و محبوبیت شبکه اجتماعی اینستاگرام، اینستاگرام با پدیده ای به نام فالوور و لایک قلابی مواجه شد. فالوور های قلابی (فیک) دو حالت دارند :

1) کسانی هستند که بیش تر 9 ماه وارد پیج خود نشده اند یا کلا نرم افزار اینستاگرام را از روی گوشی پاک کرده اند. این اشخاص که به طور کلی کاربران غیر فعال نامیده می شوند امکان دارد توسط شخص یا گروهی هدایت شوند یعنی نا خواسته یک سری آدم را فالو کنند. این سیستم باعث می شود که بعضی ها بتوانند فالوور های پیجی را زیاد کنند.

2)  ساخت پیج های غیر حقیقی، کاربران بالا کاربرانی واقعی بودنند که به پیجشان دیگر دسترسی نداشتند ولی این دسته کاربران، کاربرانی هستند که وجود خارجی ندارند و توسط شخصی (احتمالا به وسیله یک نرم افزار اتوماتیک یا شبیه به آن) با اسم های متفاوت در اینستاگرام ساخته شده اند. این اکانت ها فاقد پست هستند (که البته در اواخر سال 2014 شاهد پیج های تقلبی بودیم که تنها یک عکس در پیج آن ها وجود داشت) و تنها فالووینگ های چشم گیری دارند…

نکته : در پایان سال 2014 اینستاگرام طی پیامی از کاربران خواست که یک فعالیتی در شبکه اینستاگرام انجام دهند تا پیج آنان پاک نشود. اینستاگرام در پایان سال 2014، بیش از 60 میلیون پیج را از شبکه حذف کرد که باعث کاهش چشم گیر فالوور ها در اینستاگرام شد. پیج خود اینستاگرام از 64 میلیون فالوور به 45 میلیون فالوور کاهش پیدا کرد.

توصیه می شود اگر دیگر پیج خود را نمی خواهید و قصد حذف کردن آن را دارید به حساب کاربری خود  در سایت اینستاگرام مراجعه کرده و پیجتان را کلا مسدود کنید. نرم افزار هایی مشابه همین کار را انجام می دهند ولی باز پیج شما وجود دارد ولی همه عکس های شما حذف می شود، بهتر است از خودسایت اینستاگرام این کار را انجام دهید.

در حال هنوز هم فالوور های تقلبی در بسیاری از پیج ها و سایت ها به فروش می رسد که تنها در ظاهر فالوور های زیادی هستند ولی بعد از گذاشتن پست هیچکدام از آن ها نمی توانند عکس های شما را لایک کنند چون، دیگر در اینستاگرام نیستند و اصلا وجود نداشته اند!

استفاده از نرم افزار اینستاگرام:کسب و کار در اینستاگرام

چند سال پیش وقتی که تعداد خوانندگان روز به روز بیشتر می شد حتما این جمله را شنیده اید که می گفتند : این روزا هر کی با مامان باباش قهر می کنه میاد خواننده میشه !!! حال این قضیه بر روی اینستاگرام هم صدق می کند. بعد از آمدن چندین پیج طنز در اینستاگرام، به دلیل تازه بودن ایده مورد توجه کاربران قرار گرفت و فالوور های زیادی را گرفتند بعد از آن پیج هایی که متن های غمگین، متن های خنده دار، جوک و … می نوشتند در اینستاگرام خودنمایی کردند. این پیج ها عموما فالوور های بسیار زیادی داشتند و تا همین چند وقت هم بیشترین فالوور ها را در ایران داشتند. سپس پیج های تلفیق عکس و متن مد شد که هنوز  هم این پیج ها در حال ساخته شدن هستند. ماجرا از این جا شروع شد که صاحبان این پیج ها توانستند از اینستاگرام پول در بیاورند. آن ها با گذاشتن تبلیغ برای پیج های دیگر برای بصورت ساعتی از آن ها پول گرفتند و این باعث تحولی در اینستاگرام شد. هدف اصلی اینستاگرام تغییر کرد و اینستاگرام پر از پیج های شبیه هم شد که تنها هدف آنان کسب درآمد بود. بدتر اینکه صاحبان این پیج ها به یک پیج قانع نبودند و برای توسعه درآمد های خود چندین پیج با محوریت موضوع خنده و متن درست کردند. پیج های دیگر خود را در پیج اصلیشان تبلیغ کرده و از پیج های خود غولی ساختند! و این گونه بود که اینستاگرام منبع درآمد برای زرنگ های این کار شد. در حال حاضر که اینستاگرام بیش از 1.5 میلیون کاربر ایرانی دارد این پیج ها با هدف کسب درآمد مردم را بین پیج های خود می گردانند.

 خوشبختانه در چند ماه اخیر بازیگران ایرانی توانستند بزرگ ترین پیج های ایرانی را مال خود کرده و از دست کاسبان تبلیغ خارج کنند.  پیج هایی که قبل از آن بدلیل در اختیار داشتن این عنوان، از طریق تبلغیات پول زیادی به جیب زده بودند.

استفاده از نرم افزار اینستاگرام:نرم افزار هایی که در اینستاگرام به کمک شما می آیند

image2

i Getter

Android / IOS

پلاگین iGetter for Instagram Pro به شما عزیزان کمک می کند تا به آسانی فیلم ها و عکس های خود را از شبکه اجتماعی اینستاگرام دانلود کرده و آن ها را به راحتی تماشا نمایید. علاوه بر این این برنامه به شما اجازه می دهد تا ویدیوهای اینستاگرام را به صورت کاملا آنلاین مشاهده فرمایید. برای انجام این کار و شروع عملیات دانلود کافی است URL فیلم و یا عکس را در این برنامه کپی نموده و سپس دانلود عکس و فیلم را آغاز کنید. از این پس دیگر لازم نیست نگران دانلود فایل های ویدیویی و تصویری باشید. همچنین رابط کاربری این برنامه فوق العاده زیبا و شیک می باشد.

image3

No Crop

Android / IOS

یک برنامه کاربردی و جامع برای تغییر سایز و حجم عکس برای قرار دادن آن در شبکه اجتماعی اینستاگرام می باشد. با استفاده از این نرم افزار کاربردی می توانید عکس های خود رابه صورت کامل و به صورت فول اسکرین آپلود نموده و سپس در صفحه اصلی اینستاگرام خود قرار دهید و عکس پروفایل خود را به صورت کامل مشاهده فرمایید. این برنامه از بیش از 111 قالب و کلاژ پشتیبانی نموده که می توانید برای ویرایش تصاویر از ان ها نیز استفاده کنید. رابط کاربری این برنامه فوق العاده زیبا و شیک می باشد

image4

No Crop Video

Android / IOS

یک برنامه ویرایش ویدیو برای اینستاگرام است که قابلیت استفاده از موسیقی را داشته و با استفاده از آن میتوانید هم بر روی تصویر و هم ویدیو تغییر ایجاد کنید. این برنامه حاشیه های سفید به دور عکس و کلیپ قرار میدهد تا در قاب اینستاگرام جا شوند.

image5

Pic Collage

Android / IOS

برنامه Pic Collage به شما امکان میدهد تا با استفاده از تصاویر، برچسبها، متن و قابهای متنوع کلاژهای شگفت انگیزی بسازید. وقتی که نتیجه کارتان آماده شد میتوانید آن را از طریق فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و یا ایمیل به اشتراک بگذارید. این برنامه توسط بیش از 10 میلیون کاربر دانلود شده است.

همچنین می توانید برای روش های گرفتن عکس خوب با استفاده از گوشی دوربین به مقاله زیر مراجعه کنید :

مقاله مرتبطترفند های گرفتن عکس خوب با استفاده از دوربین گوشی

4 thoughts on “آموزش استفاده از نرم افزار اینستاگرام

 • February 13, 2018 at 4:54 pm
  Permalink

  خیلی خیلی مفید بود. راستش هیچ وقت حاضر نیستم وقت بذارم و بیشتر از چند سطر بخونم اما مطالب شما ارزش ده بار خوندن هم دارند. فقط راستش انگار مطالب زیاد به روز نیست. نمیدونم کی ویرایش شدن ولی احتمالا بیش از یک سال باشه.
  سؤال :تیک آبی رو چطور میشه داشت؟
  دوم :سقف فالوینگ هفت هزار و پانصد هست، شما نوشتید چهار هزار و پانصد؟
  سوم :برنامه هایی خوبی که معرفی کردید کاش لینک مستقیم دانلود داشت. سپاس فراوان از محتوای عالی

  Reply
  • February 13, 2018 at 5:44 pm
   Permalink

   1- برای تیک آبی باید درخواست کرد که معمولا برای چهره ها و برندها میباشد
   2- بله با گذشت زمان تغییر میکند
   3- در نت جستجو کنید به راحتی دردسترس هستند

   Reply
 • April 26, 2017 at 10:43 pm
  Permalink

  کاربردی و مفید بود ، سپاس

  Reply
 • August 28, 2016 at 10:52 pm
  Permalink

  چرا افراد معروف ایرانی اون تیک آبیه رو ندارن؟
  چجوریاس بدست آوردنش مگه؟

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error: امکان کپی برداری از متن وجود ندارد